Elektrická Škoda Octavia s dojazdom až 600 km má údajne stáť od 35 000 €

1

Nemecký web Edison prichádza so zaujímavou správou ohľadom plne elektrického modelu Škoda Octavia. Spomína pritom až prekvapivo veľa detailov, vrátane špecifikácií.

Potom čo Škoda predstavila koncepčný elektromobil Vision 7S a novú firemnú identitu, ako aj naznačila ďalšie plány v oblasti elektromobility, začínajú sa objavovať zaujímavé správy ohľadom ďalších plne elektrických modelov. Nedávno sme na základe vyjadrení šéfa Škody Klausa Zellmera pre Autocar informovali, že česká značka chystá elektrického nástupcu modelu Fabia. Teraz Edison pomerne detailne informuje o plne elektrickej Octavii. Zdá sa pritom, že takisto na základe rozhovoru so Zellmerom.

Škoda vo svojej tlačovej správe pri príležitosti predstavenia konceptu Vision 7S a novej firemnej identity informovala, že do roku 2026 uvedie na trh 3 nové elektromobily. Okrem modelu z kategórie malých vozidiel sú v pláne aj kompaktné SUV a sedemmiestne rodinné vozidlo. A podľa dodatočných vyjadrení šéfa Škody po nich prídu do konca desaťročia ďalšie 2 elektromobily. Jedným z nich pritom bude elektrický nástupca modelu Fabia.

Aj elektrická Octavia

Teraz Edison informuje, že pravdepodobne v 2. polovici roka 2026 máme očakávať aj elektrickú Škodu Octavia, vrátane verzie „kombi“ a RS. Vyrásť má na úplne novej koncernovej platforme SSP. Podľa informácií, ktoré sa podarilo získať webu Edison má „Škoda Octavia EV“ ponúknuť dojazd až 600 km, a to vďaka batérii s kapacitou 80 kWh.

Základná verzia by mala mať výkon 150 kW, maximálnu rýchlosť 160 km/h a spotrebu pod 15 kWh na 100 km. V prípade max. nabíjacieho výkonu sa spomína cieľová hodnota 200 kW. A objem batožinového priestoru má po sklopení zadných sedadiel narásť na 1 800 l.

Edison tiež uvádza, že šéf Škody im potvrdil, že aj elektrická Škoda Octavia bude dostupná pre širokú škálu zákazníkov. Nemecký web pritom spomína možnú cenu v rozmedzí 35 000 až 45 000 €.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Škoda nahradí Fabiu elektromobilom s podobnou cenou, hovorí šéf značky
Avizované lacnejšie elektromobily od VW či Škody budú zrejme podstatne drahšie, ako sa čakalo
Cenovo dostupné elektromobily od Škody, VW a Seatu/Cupry poodhalili svoj dizajn

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár