Škoda uviedla do prevádzky svoje prvé verejné nabíjacie stanice

0

Automobilka Škoda sprevádzkovala svoje prvé verejné nabíjacie stanice. Nie však zďaleka posledné. Celkovo chce vybudovať 7 000 nabíjacích bodov.

Škoda robí ďalší krok na ceste k svojej „elektrickej ére“. Aktuálne informuje, že spustila do prevádzky svoje prvé 3 verejné nabíjacie stanice. Všetky sa nachádzajú pri jej zákazníckom centre v Mladej Boleslavi. Ide o rýchlonabíjačky, pre ktoré je vyhradených 9 parkovacích miest. Naraz sa pritom môže nabíjať až 6 vozidiel.

Dodáva, že budovaním nabíjačiek chce vytvoriť podmienky pre elektromobily a plug-in hybridy značky Škoda, ktoré sa začnú vyrábať už tento rok. Sprevádzkované nabíjacie stanice však majú slúžiť verejnosti, vrátane používateľov vozidiel iných značiek.

„Sme veľmi radi, že môžeme prispieť k rozšíreniu nabíjacej infraštruktúry. Tie môžu využívať všetci majitelia a prevádzkovatelia elektrifikovaných vozidiel v mladoboleslavskej oblasti. Veríme, že aj týmto spôsobom podporíme rozvoj elektromobility a pomôžeme vyvrátiť mýty o alternatívnych pohonoch, ktoré kolujú v rámci verejnosti,“ hovorí Eva Kancnýřová, vedúca zákazníckeho centra Škody.

7 000 nabíjacích bodov

Česká automobilka už investoval do internej nabíjacej siete v rámci areálu svojho mladoboleslavského výrobného závodu 3,4 mil. €. V rámci neho má byť dostupných 3 600 nabíjacích bodov. Do roku 2025 chce pritom vybudovať celkovo takmer 7 000 bodov.

Od začiatku budúceho roka budú nabíjacími stanicami disponovať všetci českí obchodní partneri Škody, a to v rámci svojich prevádzok a servisných centier. Budeme dúfať, že podobnej infraštruktúry sa dočkáme aj na Slovensku. Ďalších 3 100 nabíjacích bodov má vzniknúť v blízkosti mladoboleslavského závodu. Tie majú byť k dispozícii pre všetkých zamestnancov Škody.

Univerzálna nabíjacia karta

Škoda bude podľa slov Luboša Vlčeka, šéfa českého zastúpenia značky, poskytovať aj služby komfortného nabíjania. Tie budú zahŕňať jedinú identifikačnú kartu “eCharge“, prostredníctvom ktorej bude možné využívať množstvo rôznych nabíjacích sietí naprieč Európou.

Zdroj (vrátane titulnej fotografie): Škoda

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Škoda spúšťa verejné testovanie svojho prvého elektromobilu
Škoda chystá aj “lacný” elektromobil na platforme MEB
Škoda oznámila, že jej rok 2019 bude v znamení elektromobility

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár