Škoda rozšírila svoje portfólio o kolobežku. Vyjde na 118 €

2

Automobilka Škoda predstavila koncept kolobežky ešte v roku 2018. A aktuálne informuje, že je k dispozícii na objednávku. A nejde zrejme o jediný produkt z oblasti mikromobility, ktorého sa od českej značky dočkáme.

Podľa Škody získava mikromobilita na význame, a to predovšetkým v mestskom prostredí. V podobe svojej kolobežky pritom podľa vlastných slov ponúka inteligentný a k životnému prostrediu šetrný dopravný prostriedok.

„Vďaka patentovanému skladaciemu mechanizmu je možné praktickú kolobežku bez veľkej námahy uložiť v modeloch Kamiq a Scala, a to bez toho, aby došlo k obmedzeniu využiteľného objemu batožinového priestoru. Skladacia kolobežka je tak dokonalým vozidlom pre tzv. prvú a poslednú míľu, teda pre cestu k vozidlu a potom od vozidla do cieľa,“ uvádza Škoda vo svojej tlačovej správe.

Škoda ďalej hovorí, že jej kolobežku je možné zložiť len pár pohybmi, a to na kompaktné rozmery 49 x 42 x 11 cm. V takomto stave sa zmestí v rámci kompaktných modelov Kamiq a Scala do priehlbiny pre rezervné koleso, v prípade, že sú automobily vybavené lepiacou sadou pre opravu defektu.

Kolobežka značky Škoda ponúka gumené rukoväte a je vyrobená z ocele a hliníku. Jej váha sa zastavila na hodnote 4,8 kg, pričom zvládne zaťaženie 100 kg. Na oficiálnom e-shope Škody je dostupná za 117,77 €.

V hre je aj kríženec elektrobicykla a motorky

Kvitujeme, že Škoda propaguje mikromobilitu, ktorá môže pomôcť v boji s „mestskými“ emisiami a zápchami. Dúfame pritom, že sa dočkáme aj ďalšieho jej produktu z tejto oblasti – „e-biku“ bez pedálov, ktorého koncept bol predstavený pred vyše rokom.

Ten nesie meno Škoda Klement a ponúka 8-násobný výkon bežného elektrického bicykla, maximálnu rýchlosť 45 km/h a dojazd 62 km. Tento elektrický kríženec elektrobicykla a motocykla pritom váži 25 kg.

Zdroj: Škoda

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla by mohla vyrábať elektrobicykle, hovorí Elon Musk
Americká armáda testuje elektrickú „kolobežku“ s cenou automobilu
Audi e-tron Scooter: Kríženec elektrickej kolobežky a skateboardu

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

Pridajte komentár