Škoda Fabia novej generácie príde zrejme aj v elektrifikovanej športovej verzii RS

0

Nová generácia modelu Škoda Fabia príde podľa predstaviteľov značky na trh zrejme aj v športovej verzii RS. Ak sa tak stane, bude sa jednať o elektrifikované vozidlo.

Šéf Škody pre predaj a marketing, Alain Favey, sa pre Autocar vyjadril, že elektrické SUV Škoda Vision E dostane neskôr aj športovú verziu RS. Vzápätí dodal, že ako eReS-ko by mohla prísť aj nová, už štvrtá generácia slovenského bestselleru Škoda Fabia. Tá sa dostane na trh po roku 2020.

Má na čo nadväzovať

Mladoboleslavká automobilka už v minulosti model Fabia RS ponúkala. V rámci prvej generácie disponoval prepĺňaným dieselom 1,9 TDI-PD s výkonom 96 kW (136 koní). V rámci druhej generácie bol vybavený kompresorom prepĺňaným benzínovým motorom 1,4 TSI s výkonom 132 kW (180 koní).

Aktuálna tretia generácia sa verzie RS nedočkala, k dispozícii je však pretekársky špeciál Fabia R5 s výkonom 205 kW. Tá je však z inej cenovej galaxie, keďže stojí 180 000 €. Civilného športového eReS-ka sa v prípade tejto generácie nedočkáme.

Trh pre „RS“ existuje

Záujemcovia o novú Škodu Fabiu RS si tak budú musieť zrejme počkať až do začiatku novej dekády. Vtedy totiž plánuje Automobilka uviesť na trh novú generáciu, v prípade ktorej Favey hovorí: „Fabia ďalšej generácie príde na trh po roku 2020, pričom pracujeme na rôznych variantoch. A myslíme si, že existuje trh pre športovú verziu RS.“     

Ak, tak hybrid

Šéf českej automobilky Bernhard Maier sa zas vyjadril, že štvrtá generácia modelu Škoda Fabia vo verzii RS by mohla mať alternatívny pohon. Pravdepodobne hybridný. To dáva zmysel, vzhľadom na prísne emisné limity, ktoré začnú platiť v Európe od roku. Vlastne je to jediné možné riešenie. Zvedaví tak budeme na druh hybridného pohonu.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Novinky o e-SUV Škoda Vision E: Avizovaná cena, dojazd a športová verzia RS
Nová Škoda Octavia na špionážnych fotografiách. Príde aj ako hybrid
Škoda chystá 5 elektromobilov. Akých modelov sa dočkáme?
Faceliftovaná Škoda Superb na špionážnych fotkách. Plug-in hybrid špičkou

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár