Elektrická Škoda Epiq bude stáť od 25 000 € a ponúkne dojazd až 400+ km

9

Automobilka Škoda aktuálne predstavila dizajnovú štúdiu, z ktorej vzíde subkompaktné elektrické SUV/crossover Škoda Epiq. A stane sa cenovo najdostupnejším elektromobilom značky.

Škoda avizuje na najbližšie roky 4 nové elektromobily. Prvým z nich bude kompaktné SUV Elroq, ktoré sa stane elektrickým nástupcom modelu Karoq. Napriek tomu sme skôr spoznali predobraz druhého nového elektromobilu v poradí, ktorým bude menšie a cenovo dostupnejšie SUV Škoda Epiq.

Tento model je jedným z troch avizovaných cenovo dostupných elektromobilov koncernu VW Group, ktoré budú zdieľať spoločnú platformu a ďalšiu techniku a ktoré prídu na trh pod značkami VW, Škoda a Cupra po roku 2025.

Praktický napriek menším rozmerom

Aktuálne sa môže zdať, že model od Škody s dĺžkou 4,1 m bude najpraktickejším z chystanej koncernovej trojice. Česi totiž avizujú, že vzhľadom na segment ponúkne vysoko nadštandardný objem batožinového priestoru – 490 l a zároveň priestrannú kabínu.

skoda epiq

Zdroj: Škoda

Dojazd až 400+ km či obojsmerné nabíjanie

Česká značka tiež prezradila, že Škoda Epiq ponúkne nový dizajnový jazyk „Modern Solid“, maximálny dojazd cez 400 km (zrejme podľa test. cyklu WLTP) či obojsmerné nabíjanie, vďaka čomu bude možné napájať domáce či iné spotrebiče energiou z trakčnej batérie vozidla. Pre istotu dodávame, že základná verzia s cenou okolo 25 000 € s najväčšou pravdepodobnosťou ponúkne menší dojazd ako spomínaných cca 400 km.

skoda epiq

Zdroj: Škoda

Minimalistický interiér a „Simply Clever“ riešenia

Škoda tiež uvádza, že model Epiq bude jej prvým sériovým modelom s minimalistickým interiérom. V rámci neho sa pritom mala zamerať na odolné, praktické a udržateľné materiály. A ponúkne napr. otvorenú odkladaciu schránku s funkciou bezdrôtového nabíjania smartfónov, a to v rámci stredovej konzoly.

skoda epiq interier

Zdroj: Škoda

Ani v modeli Škoda Epiq nemajú absentovať tzv. „Simply Clever“ riešenia. Tie sa majú prejaviť napr. v rámci batožinového priestoru, kde nájdeme háčiky na tašky, cargo elementy, upevňovacie prvky či odkladací priestor skrytý pod podlahou. Škoda tiež spomína mobilný digitálny kľúč, ktorý umožní širokú škálu nastavení prostredníctvom smartfónu.

skoda epiq interier

Zdroj: Škoda

Epiq príde po Elroqu

Sériový elektromobil Škoda Epiq, ktorý vzíde z aktuálne odhalenej štúdie, bude predstavený budúci rok. Vyrábať sa bude spolu s koncernovými bratrancami od značiek VW a Cupra v španielskej Pamplone.

Škoda neprezradila, kedy vstúpi do predaja, potvrdila však, že ešte pred modelom Epiq uvedie na trh elektrické SUV Škoda Elroq. Tento model, ktorý sa s najväčšou pravdepodobnosťou zaradí medzi modely Epiq a Enyaq, bude predstavený na jeseň tohto roku.

skoda epiq

Zdroj: Škoda

Zdroj: Škoda

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elektrická Škoda Elroq, ktorá sa zaradí pod Enyaq, je už v skúšobnej výrobe
Elektromobil Škoda za 20 000 € je stále v pláne. Skúmajú sa možnosti
Škoda poodhalila 4 nové elektromobily a modernizovaný Enyaq
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

9 komentárov

  1. Nebudem komentovať, len pripomeniem, že keď prichádzalo prvé skutočné Škoda SUV Kodiaq, základná cena začínala na 21.500 Eur (TSI 1,5, manuál, predný pohon) ……

  2. Konečne Európske e-auto, ktoré by som chcel. Ešte ten dojazd by mohli zvýšiť, aby sme z ktoréhokoľvek miesta na Slovensku mohli na jedno nabitie prísť do Tatier aj so zapnutým kúrením a rádiom. A samozréjme 4×4.

Pridajte komentár