Škoda Enyaq iV dostáva vylepšený softvér, ktorý napr. zrýchli nabíjanie a zvýši dojazd v zime

1

Automobilka Škoda informuje, že jej elektromobil Škoda Enyaq iV dostáva novú, vylepšenú verziu softvéru s označením ME3. Tá má pritom okrem iného priniesť vyšší maximálny nabíjací výkon či dojazd v zimných podmienkach.

Podľa Škody sa máme vďaka novému softvéru dočkať napríklad vylepšení funkcií, ovládania a dizajnu infotainmentu, virtuálneho kokpitu a head-up displeja. Upgrade sa tiež týka navigácie, online služby Škoda Connect, maximálneho nabíjacieho výkonu či termomanažmentu batérie.

V prípade modelu Škoda Enyaq iV so 62-kWh batériou bude možné po novom štandardne využiť nabíjanie max. výkonom 120 kW. V prípade verzií s 82-kWh batériou to bude 135 kW. Vďaka tomu má byť možné za optimálnych podmienok získať dojazd 100 km počas 7 min nabíjania.

Vďaka vylepšeniu termomanažmentu batérie Škoda sľubuje predĺženie dojazdu v zime. Batéria sa má totiž rýchlejšie dostať do optimálnej pracovnej teploty. Spomína sa tiež lepšia starostlivosť o batériu a minimalizácia jej degradácie vplyvom nabíjania. A to vďaka rýchlej možnosti obmedzenia maximálnej nabíjacej hodnoty na 80 % kapacity batérie.

Ďalšie vylepšenia a aktualizácia softvéru

Škoda tiež uvádza, že vylepšila systém plánovania trás a nabíjacích zastávok. Potešiť môže aj personalizácia vozidla prostredníctvom prihlásenia sa na svoj účet Škoda ID. Vďaka tomu vodič po presadnutí do iného Enyaqu získa nastavenia, na ktoré je zvyknutý z pôvodného vozidla. To sa týka napr. nastavení elektrických sedadiel, zrkadiel, klimatizácie alebo asistenčných systémov.

Prostredníctvom mobilnej aplikácie je taktiež možné vyhľadať polohu vozidla. Funkcie konektivity umožňujú aj prenos navigačnej trasy do vozidla, ktorá bola naplánovaná v pohodlí domova. A vylepšení sa tiež dočkali systémy ako tempomat, Travel Assist, Virtuálny Kokpit a Head-up displej.

skoda enyaq softver me3

Zdroj: Škoda

Novým softvérom ME3 už disponuje model Škoda Enyaq Coupé iV. Po novom sa však rozširuje do modelového radu Enyaq iV. Na jeho získanie je ale nutné navštíviť servis. Škoda pritom uvádza, že jej miestni partneri sa v tejto veci obrátia na majiteľov vozidiel, ktorých sa aktualizácia týka. Našťastie nový softvér prinesie schopnosť následných aktualizácií softvéru na diaľku (tzv. OTA), takže nabudúce už nebude nutné navštíviť servis.

skoda enyaq softver me3

Zdroj: Škoda

Zdroj: Škoda

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Škoda premenila elektromobil Enyaq na kempingové vozidlo „FestEVal“
Škoda vysvetľuje, ako sa meria dojazd elektromobilov a ďalšie súvislosti
Škoda ukázala skicu interiéru nového koncepčného elektromobilu Vision 7S

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár