Škoda zajtra predstaví nový elektromobil cez nový formát. Buďte pri tom

4

Elektrické SUV Škoda Enyaq iV zažije svoju svetovú premiéru už zajtra. Aj prostredníctvom nového online formátu. Ovládateľné 360-stupňové kamery divákom sprostredkujú dojem, že sú na mieste osobne. A to nie je všetko.

Svetová premiéra nového modelu ŠKODA ENYAQ iV sa 1. septembra 2020 o 19. hodine uskutoční hneď dvoma formami: súčasne s predstavením svojho prvého čisto elektrického SUV v Prahe ponúkne automobilka po prvýkrát aj novo koncipovaný virtuálny formát pre všetkých fanúšikov značky ŠKODA.

Zúčastniť sa ho môže každý. Individuálne ovládateľné 360° kamery sprostredkujú divákom pocit, akoby sami boli v centre diania. Pred živým prenosom prezentácie modelu a po ňom sa budú môcť pohybovať po virtuálnom pavilóne ŠKODA. V digitálnom showroome bude možné si zo všetkých uhlov prehliadnuť najskôr štúdiu ŠKODA VISION iV a neskôr aj vozidlo ŠKODA ENYAQ iV.

Okrem rozhovorov v štúdiu bude v ŠKODA Cinema možné sledovať aj videá zo všetkých oblastí činností automobilky. Diváci si navyše v digitálnom showroome budú môcť prehliadnuť aj vybrané modely zo 125-ročnej histórie podniku. ŠKODA predstaví aj svoju dlhoročnú podporu Tour de France.

Model ENYAQ iV predstavuje pre značku ŠKODA veľký krok k realizácii jej stratégie elektromobility. Tomu zodpovedajú aj nové formáty, ktoré ŠKODA využíva pri predstavení vozidla. Súbežne s klasickou akciou v Prahe sa svetová premiéra vozidla ŠKODA ENYAQ iV po prvý raz odohrá aj vo forme novo koncipovanej online prezentácie.

Týmto spôsobom sa môžu odhalenia prvého sériového modelu českej automobilky na báze modulárnej elektrifikovanej platformy (MEB) koncernu Volkswagen naživo zúčastniť aj fanúšikovia značky ŠKODA z celého sveta. Keďže sa pre virtuálnu prezentáciu modelu používajú 360° kamery, budú mať diváci pocit, akoby sedeli priamo v sále.

Virtuálny pavilón s rôznymi svetmi

V štúdiu budú prebiehať aj rozhovory s expertmi. Potom, čo sa divák vydá do štúdia, kde rozhovory prebiehajú, môže si opäť pomocou 360° kamery prehliadnuť celé prostredie štúdia. Dvadsať minút pred a po odhalení elektromobilu ENYAQ iV tu moderátori budú preberať zaujímavé témy týkajúce sa značky ŠKODA. Prostredníctvom sociálnych sietí automobilky budú mať diváci možnosť aj zasielať svoje otázky. V sekcii ŠKODA Cinema si návštevníci v digitálnom showroome budú môcť prehliadnuť vybrané modely zo 125-ročnej histórie podniku.

V galérii bude okrem modelov ŠKODA 1000 MB, ŠKODA 640 SUPERB, ŠKODA 1101 „Tudor“ a ŠKODA L&K S aj ŠKODA RAPID Six a ŠKODA POPULAR MONTE CARLO. V showroome bude možné si vozidlá prehliadnuť zo všetkých uhlov. Na opačnej strane získa divák exkluzívne informácie o Tour de France, ktorú ŠKODA ako oficiálny hlavný partner podporuje už 17 rokov.

skoda enyaq iv online premiera

Zdroj: Škoda

Digitálny prístup od 18:40

Rovnako, ako hostia prezentácie v Prahe, sa aj návštevníci digitálneho eventu môžu podľa vlastného uváženia rozhodnúť, v akom poradí si jednotlivé časti prehliadnu. Výnimkou je iba livestream, prenášaný od 19:00. Návštevníci naň budú upozornení minútu pred jeho začiatkom. Virtuálny pavilón bude prístupný už 20 minút pred prezentáciou a prehliadnuť si ho bude možné aj dve hodiny po akcii.

Cesta k účasti na virtuálnej premiére modelu ŠKODA ENYAQ iV je jednoduchá: pomocou odkazov na kanáloch spoločnosti ŠKODA AUTO na sociálnych sieťach Facebook a Twitter alebo ŠKODA Storyboarde (www.skoda-storyboard.com) sa záujemcovia dostanú na hlavnú stránku virtuálnej prezentácie.

Zdroj: tlačová správa (Škoda)

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Škoda zverejnila podrobné informácie o elektrickom SUV Enyaq!
Aj elektro-SUV Škoda Enyaq iV má žiaľ „veľké softvérové problémy“
Škoda chystá špeciálny ekosystém pre svojich „e-mobility zákazníkov“

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

4 komentáre

  1. Ale ale, anonym.. Ja na feldu nedám dopustiť. Slúžila spoľahlivo, absolútne žiadne problémy.. A to som len vymienal olej, filtre a raz chladiacu po 6r. A brzdové doštičky vydržali tiež obyčajne okolo 50tis km. Pravda komfortom nijak neoplyvala, ale napokon tak, ako aj iné auta v tej cenovej kategórii.
    Takže na enyaka sa teším.

    • Od 2010 sa vyrabaju črepy na pár rokov. Nieje v záujme automobiliek vyrábať autá na 20 rokov
      ( Felda, atd.. ) Akurát jediné čo to má so škodou spoločné je znak. Software VW, takže je to v pukaňi. Škoda.

Pridajte komentár