Škoda odhalila ceny viacerých verzií Enyaqu v eurách. Najlacnejšia od 33 800 €

1

Škoda včera predstavila svoje prvé elektrické SUV Škoda Enyaq iV. V rámci českej tlačovej správy zverejnila cenu, s ktorou tento model vstúpi na domáci trh. „Najslabšia“ verzia, ktorá zrejme nebude dostupná na všetkých trhoch, je však podstatne lacnejšia. Spoznali sme pritom aj ceny vyšších verzií.

Ako sme už uviedli, Škoda oznámila, že Enyaq vstúpi na český trh s cenou začínajúcou na 1 059 900 Kč, čo je v prepočte cca 40 400 €. Nešpecifikovala však, ktorá z viacerých ponúkaných verzií ponesie túto cenovku.

Nemecké ceny prvých 3 verzií

S pomerne dobrými správami však prichádza nemecké zastúpenie Škody. „Nižšie“ verzie českého elektromobilu budú na nemeckom trhu totiž podstatne lacnejšie. Zdá sa pritom, že základný variant Škoda Enyaq 50 iV s 55 kWh batériou, dojazdom 340 km (WLTP) a výkonom 109 kW nebude dostupný na všetkých trhoch. Napríklad aj na tom domácom českom. Minimálne spočiatku. V SR by mali byť dostupné najskôr verzie 60 iV a 80 iV.

V Nemecku však už dostal aj cenovku, ktorá začína na sume 33 800, vrátane tamojšej 19 % DPH, informuje Ecomento. Verzia 60 iV so 62 kWh batériou, dojazdom 390 km (WLTP) a výkonom 132 kW ale bude podstatne drahšia –  od 38 850 €. Takže spomínaná česká cena by sa mohla vzťahovať k tomuto modelu, keďže v Česku je tento model aktuálne základom a vzťahuje sa naň 21 % DPH, pričom ďalší cenový rozdiel môže spraviť kurz € voči českej korune.

Teoreticky je tiež možné, aj keď zrejme menej pravdepodobné, že spomínaná česká cena sa vzťahuje k limitovanej edícii verzie 60 iV – „Founders Edition“ (1 895 ks), ktorá dorazí k prvým zákazníkom na jar budúceho roku. Tú bude zdobiť plaketa s poradovým číslom od sklárskeho podniku Preciosa, ktorú nájdeme na volante. Obsahovať bude aj prednú masku osvetlenú 130 LED diódami, nárazníky športového vzhľadu, kožu či 21″ disky. Múdrejší v tomto smere budeme zrejme zajtra, kedy majú byť spustené predobjednávky.

Známa je aj nemecká cena verzie Škoda Enyaq 80 iV s 82 kWh batériou, dojazdom 510 km (WLTP) a výkonom 150 kW. A to od 43 950 €. Spočiatku teda budú dostupné len spomínané verzie so zadným pohonom. „Štvorkolky“ prídu na trh neskôr. Škoda však v tejto súvislosti zatiaľ neuvádza ani približný časový horizont.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Renault Twingo Z.E. má byť v základe lacnejší ako VW e-up či SEAT Mii Electric
Aj elektro-SUV Škoda Enyaq iV má žiaľ „veľké softvérové problémy“
Turecké elektromobily TOGG by vraj mohli začínať na cene 22 000 €

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. Nuz.. uz lepsie, ale i tak mam pocit, ze sa z VW velmi trasu a spekuluju prilis s dostupnostami na tom-ktorom trhu.. dufam, ze to tymto spekulantsvtom nepohnoja ako s diesel-gatom. Mohli by uz prestat kalkulovat a odvazit sa trochu „prekalkulovat“ ceny.. ale chapem.. ID.3 je zatim pruser, ID.4 zatial neexistuje a nemecka zavist predsa nedovoli, aby sa ukazali zlaty cesky rucicky, ze vedia spravit lepsie, krajsie, rychlejsie a hlavne lacnejsie ako VELKE vw 🙁
    Dufam, ze im Tesla este zatoci krkom a hlavne cenami !

Pridajte komentár