Škoda premenila elektromobil Enyaq na kempingové vozidlo „FestEVal“

1

Škoda vyrobila špeciálnu verziu elektromobilu Enyaq s prívlastkom „FestEVal“, ktorá je oslavou obdobia festivalov a kempovania v prírode. Jeho súčasťou sú kempingový box s výsuvným lôžkom v kufri, strešný stan a kempingové doplnky.

Škoda Enyaq iV 80 FestEVal poskytuje kempingové ubytovanie pre tých, ktorí chcú zažiť elektrizujúce leto plné outdoorových dobrodružstiev a festivalov,“ uvádza Škoda.

Špeciálny model zahŕňa do kufra integrovanú kempingovú jednotku, ktorú vyrobila česká spoločnosť EGOE. Ide o box, ktorý po otvorení a vysunutí hlavnej jednotky poskytne integrovaný plynový varič, drez s vodovodnou batériou či plochu na prípravu jedla.

Táto jednotka po sklopení zadných sedadiel poslúži aj ako 2-miestne lôžko, ktoré je možné poskladať za pár minút. A pár minút má trvať aj pretvorenie špeciálneho aerodynamického strešného boxu na 2-miestny stan. Škoda Enyaq FestEVal tak ponúkne 4 miesta na spanie.

Do stanu sa vstupuje prostredníctvom rebríka. V jeho vnútri nájdeme úložný priestor, ventilátor poháňaný solárnou energiou a integrované svietidlo. Zaujímavé je, že aj so strešným boxom obsahujúcim stan má vozidlo výbornú aerodynamiku, vyjadrenú koeficientom odporu vzduchu 0,257.

Výbava elektromobilu Enyaq FestEVal tiež obsahuje priestorovo úsporné kempingové stoličky a stôl, ktoré je možné zložiť a nastaviť len za niekoľko sekúnd. Atmosféru počas kempovania je možné „dotvoriť“ hudbou z 8 reproduktorov či ambientným osvetlením. A vďaka permanentnému pripojeniu k internetu a wi-fi modulu umožňujúcemu pripojenie až 8 zariadení, neostanú v úzkych ani tí, ktorí sa nezaobídu bez internetu.

Škoda Enyaq iV 80 FestEVal je „jednorazovým“ vozidlom, za ktorým stojí britské zastúpenie značky Škoda. Ale ktovie, možno sa dočkáme takejto verzie či špeciálneho kempingového balíka výbavy v budúcnosti.

Zdroj: Škoda

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Škoda ukázala skicu interiéru nového koncepčného elektromobilu Vision 7S
Cenovo dostupné elektromobily od Škody, VW a Seatu/Cupry poodhalili svoj dizajn
Škoda chystá menšie elektromobily, vrátane sedanu veľkosti VW ID.3. V hre aj 7-miestny model

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár