Škodu Enyaq čaká modernizácia. Faceliftovaný prototyp už brázdi cesty

10

Jeden z napredávanejších elektromobilov na Slovensku, Škoda Enyaq, sa dočká modernizácie. Jej prototyp sa už testuje na cestách a maskovanie potvrdzuje, že model prejde aj faceliftom.

Automobilka Škoda cca pred rokom oznámila, že chystá 4 nove elektromobily a modernizáciu jej v súčasnosti jediného elektromobilu Škoda Enyaq. Dozvedeli sme sa pritom, že vynovený Enyaq príde na trh budúci rok a že súčasťou jeho aktualizácie bude aj uplatnenie nového dizajnového jazyka Modern Solid.

Vynovený Enyaq na ceste

Portál Carscoops aktuálne upozornil, že modernizovaná Škoda Enyaq sa už preháňa po cestách, pričom má maskovanú prednú a zadnú časť. To naznačuje typický facelift, ktorý sa bežne týka predných a zadných svetelných partií, ako aj predného a zadného nárazníka.

Zdá sa však, že zaznamenané vozidlo sa dosť líši od počítačových renderov vynoveného Enyaqu, ktoré Škoda zverejnila minulý rok. Dizajn v rámci týchto renderov je totiž v duchu koncepčných modelov Škoda Vision 7S a Škoda Epiq, zatiaľ čo testovacie vozidlo je zdá sa veľmi blízke súčasnému Enyaqu.

Čisto teoreticky je tak možné, že dizajn zo spomínaných renderov ponesie až 2. generácia modelu Škoda Enyaq, ktorá by sa podľa slov šéfa Škody Klausa Zellmera z novembra minulého roku mala dostať na trh v roku 2028 alebo 2029. Tá už pritom vyrastie na úplne novej koncernovej platforme VW SSP.

MEB Plus?

Jednou zo zaujímavých otázok môže byť, či modernizovaný/faceliftovaný Enyaq súčasnej generácie dostane vylepšenia v rámci upgradu platformy MEB, ktorú koncern VW Group označuje ako MEB Plus, resp. MEB+. Táto platforma má byť podľa oficiálnych informácií uvedená na trh budúci rok. Je však otázne, či nebude vyhradená len pre nové modely.

MEB Plus má priniesť zvýšenie efektivity vozidiel a ich dojazdu o 10 %, nabitie za menej ako 20 min (zrejme z 10 na 80 %) vďaka novému unifikovanému batériovému článku s technológiou Cell2Pack (a.k.a. Cell-To-Pack/CTP), ako aj zrýchlenie z 0 na 100 km/h pod 5 s (pravdepodobne v prípade najvýkonnejších modelov).

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Škoda poodhalila menšie elektrické SUV Elroq
Škoda uvádza na trh cenovo dostupnú verziu elektromobilu Enyaq
Elektrická Škoda Epiq bude stáť od 25 000 € a ponúkne dojazd až 400+ km
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

10 komentárov

 1. Neviem zohnať električku na viacej dní, aby som zažil „tankovanie“ a dojazdy. Ale krátke predvádzacie jazdy v BEV boli super! Bral by som.

  • To „tankovanie“ 😀 …. z nabijania budeš mať rovnaky pocit ako z jady, super. A budeš nadšey ked prideš na rychlonabijačku a začne nabijať 150kW, tak ti bude ľuto, že už musis vypinať a pokračovať ďalej v ceste.
   Prenajom elektromobilov ma drivetesla.sk ale asi Enyaq tam nejadeš 😀

   • Tak pozor! Dobíjanie je oproti tankovaniu „rituál“! Vyžaduje si to pozornosť, ako klesá nabitie, a u niekoho môže tvoriť stres. U väčšiny BEV dostávate rôzne signály, kde by bolo dobré odbočiť na nabíjanie, a možno aj info, či je stojan voľný! Keď tam dorazíte, zistíte, že tam práve pred Vami zaparkoval iný BEV, a je to! Proste rituál, ktorý vás môže rýchlo omrzieť …… Určite to nebude len také super, ako sa nám to snažíš „ty jeden“ nakukať !!! 🙂

  • Neviem odkial si, ale v pozicovniach uz bezne maju EV. A v BA napr. sukromnici cez apku HoppyGo nukaju 15 BEV uz od 31e/den, len si vybrat. A inde sa tiez najdu…

   • Viditeľné prasa on

    Presne tak, mám zaregistrovanú a s Fabiou raz otestovanú Škoda GO aplikáciu, a zbieram odvahu na Enyaqa. (v tejto chvíli mám hrôzu že budem stáť pri nabíjačke a nevedieť čo mám robiť haha)

   • Ak je tu tá možnosť v Blave, a autá sú aj v reáli požičateľné na pár dní, tak je to O.K.! Inde v SR asi sotva ?! ……

Pridajte komentár