Škoda opäť poodhalila SUV-kupé verziu elektromobilu Enyaq. Ponúknuť má aj vyšší dojazd

0

Automobilka Škoda prichádza s ďalšou ochutnávkou ohľadom svojej novinky Škoda Enyaq Coupé iV. Ide o športovejšie strihnutý karosársky variant už dobre známeho elektromobilu Enyaq iV, ktorý sa nelíši len dizajnom. Svetovú premiéru zažije už onedlho, viaceré technické údaje sme však spoznali už skôr.

Škoda aktuálne ukázala skice elektromobilu Enyaq Coupé iV, ktoré nám dávajú ďalší podhľad na tento nový karosársky variant Enyaqu. Ten bude oficiálne predstavený 31. januára. Dozvedeli sme sa tiež, že dizajn sa bude líšiť nielen líniou strechy, ale napr. aj zadnými dverami s ostro lomenou hranou, športovým predným nárazníkom či bočnými prahmi vo farbe karosérie. Očakávať máme aj vyšší dojazd vďaka lepšej aerodynamike.

Už predtým česká značka zdieľala informácie ohľadom niektorých špecifikácií modelu a poodhalila jeho dizajn prostredníctvom maskovaného vozidla. Vieme preto, že „Coupé“ bude v ponuke s dvoma kapacitne rôznymi batériami a v troch výkonových stupňoch. Škoda Enyaq Coupé iV je s dĺžkou 4 653 mm o 4 mm dlhšia a s výškou 1 617 mm paradoxne o 1 mm vyššia ako Enyaq iV. Oba modely majú rovnakú šírku a rovnaký rázvor, t.j. 1 879 mm, resp. 2 765 mm.

Športovejšie strihnutá karoséria prináša len o 15 l menší objem batožinového priestoru (570 l) ako štandardný „SUV“ variant a lepšiu aerodynamiku, ktorej výsledkom je koeficient odporu vzduchu 0,247. V prípade verzie so zadným náhonom a kapacitne väčšou batériou máme podľa Škody očakávať dojazd cez 535 km (WLTP).

skoda enyaq coupe iv

Zdroj: Škoda

Verzie

Základná výkonová verzia novinky nesie označenie Škoda Enyaq Coupé iV 60 a ponúka pohon zadných kolies, výkon 132 kW a batériu s kapacitou 62 kWh (58 kWh netto). Verzia Enyaq Coupé iV 80 disponuje takisto pohonom zadnej nápravy, ale výkonom 150 kW a 82-kWh batériou (77 kWh netto), ktorá zabezpečí spomínaný dojazd vyše 535 km (WLTP).

Rovnakú batériu používa aj Enyaq s označením Coupé iV 80x. Ten má pohon oboch náprav a výkon 195 kW. Novinku Škoda Enyaq Coupé iV bude možné nabíjať prostredníctvom striedavého prúdu výkonom až 11 kW (doba nabíjania: 6 až 8 hodín). Čo sa týka rýchlonabíjania jednosmerným prúdom, vozidlo bude podporovať maximálny výkon 125 kW, v závislosti od verzie.

Na ďalšie informácie si budeme musieť počkať zrejme do oficiálnej svetovej premiéry. Tá však prebehne už onedlho, a to 31. januára tohto roku.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Škoda chystá 2 menšie elektromobily či elektrický ekvivalent Octavie, zrejme vrátane Combi
Škoda porovnala prevádzkové náklady na elektrický Enyaq a benzínový Kodiaq
Škoda ponúka 8 tipov ako optimalizovať dojazd elektromobilov v zime

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár