Škoda poodhalila kompaktné elektro-SUV Elroq s dojazdom až 560 km

6

Automobilka Škoda dnes v podstate predstavila svoj ďalší elektromobil Škoda Elroq na báze platformy MEB, ktorý sa zaradí pod model Enyaq. Ukázala síce len maskované vozidlo, avšak zverejnila viacero jeho kľúčových špecifikácií.

Škoda Elroq má podľa výrobcu ponúknuť „dokonalú rovnováhu medzi veľkosťou, vnútorným priestorom a elektromobilitou pre mesto aj mimo neho“. Česi tento model radia medzi kompaktné SUV, čo má byť kľúčový európsky podsegment, keďže dominuje predajom v Európe.

Novinka má slušnú aerodynamiku vyjadrenú koeficientom odporu vzduchu 0,26 a ako elektrická alternatíva modelu Karoq sa zaradí medzi súčasný väčší kompakt Škoda Enyaq a chystaný subkompakt Škoda Epiq. Rozmery tohto prvého modelu nesúceho nový dizajnový jazyk značky („Modern Solid“) ale zatiaľ nepoznáme. Známy je však objem batožinového priestoru, a to 470 l, resp. 1 580 l po sklopení zadného radu sedadiel.

4 verzie

Škoda dnes prezradila aj parametre pohonného systému štyroch verzií, ktoré budú v ponuke – Elroq 50 / 60 / 85 / 85x. Základná verzia Elroq 50 ponúkne pohon zadnej nápravy, výkon 125 kW, maximálnu rýchlosť 160 km/h, batériu s kapacitou 55 kWh (52 kWh netto) či nabitie z 10 na 80 % za 25 min. Elroq 60 disponuje pohonom zadných kolies, výkonom 150 kW, maximálnou rýchlosťou 160 km/h, batériou s kapacitou 63 kWh (59 kWh netto) či nabíjaním z 10 na 80 % za 25 min.

skoda elroq

Zdroj: Škoda

Verzia Škoda Elroq 85 ponúkne pohon zadných kolies, výkon 210 kW, maximálnu rýchlosť 180 km/h, batériu s kapacitou 82 kWh (77 kWh netto), dojazd 560 km (WLTP), max. nabíjací výkon 175 kW či nabitie z 10 na 80 % za 28 min. A Elroq 85x disponuje pohonom oboch náprav, výkonom 220 kW, maximálnou rýchlosťou 180 km/h, batériou s kapacitou 82 kWh (77 kWh netto), max. nabíjacím výkonom 175 kW či nabíjaním z 10 na 80 % za 28 min.

Všetky verzie sú vybavené palubnou nabíjačkou s výkonom 11 kW, vďaka čomu trvá nabíjanie striedavým prúdom 5,5 až 8 hod (v závislosti od kapacity batérie). A elektrická novinka od Škody ponúkne aj funkciu automatického a manuálneho predohrevu batérie.

V interiéri nájdeme napr. 5″ digitálnym prístrojový panel známy z modelu Enyaq, 13″ centrálny dotykový displej či voliteľný head-up displej s rozšírenou realitou. Ďalšie informácie o elektromobile Škoda Elroq spoznáme na jeseň, kedy je naplánovaná jeho svetová premiéra.

Zdroj: Škoda 

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elektrická Škoda Epiq bude stáť od 25 000 € a ponúkne dojazd až 400+ km
Škodu Enyaq čaká modernizácia. Faceliftovaný prototyp už brázdi cesty
Škoda uvádza na trh cenovo dostupnú verziu elektromobilu Enyaq
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

6 komentárov

        • P.S. 2 Teraz ma napadlo! Asi to budem riešiť „TENDROM“ ako to mali parné lokomotívy! Neviete niekto o nejakom za dobrú cenu?!

          • P.S. 3 Ak celý agregát nabalím do brzdeného prívesu aj s pohonom kolies, tak na spaľováku nemusím nič prerábať, a budem mať aj uznávaný zadný pohon! Asi si to dám patentovať !!! 🙂

Pridajte komentár