Škoda chystá 2 menšie elektromobily či elektrický ekvivalent Octavie, zrejme vrátane Combi

5

Šéf pre predaj a marketing automobilky Škoda hovoril o budúcich elektromobiloch značky. Line-up sa bude točiť prevažne okolo SUV/crossoverov, vylúčené však nebudú ani elektrické ekvivalenty úspešných modelov s karosériou typu sedan, príp. combi ako napr. Octavia.

Škoda je síce spolu so Seatom „najopatrnejšou“ značkou koncernu Volkswagen Group ohľadom elektrifikácie, čo je vzhľadom na jej zameranie a cieľovú skupinu pochopiteľné, to však neznamená, že nechystá ďalšie elektromobily.

O budúcich elektrických modeloch českej značky pritom nedávno v rámci rozhovoru s Autocar diskutoval šéf pre predaj a marketing spoločnosti Škoda, Martin Jahn. Britský portál na základe toho informuje, že po modeli Enyaq iV prídu najmä menšie elektromobily.

„Čoskoro“ to má byť „menší crossover“. Ten by mohol teoreticky vychádzať z modelu Volkswagen ID.3. A potvrdené bolo aj sub-kompaktné „vstupné mestské SUV“, ktoré bude súrodencom modelu vychádzajúceho z konceptu Volkswagen ID. Life. Tento elektromobil segmentu B však príde na trh až okolo roku 2025.

Ešte predtým by sme sa však mohli dočkať elektrického sedanu a kombi veľkosti bestselleru českej značky, ktorým je model Octavia. Jahn hovorí, že aj keď sú SUV jasným trendom, vozidlá ako Octavia a Superb budú mať v budúcnosti miesto v elektrickom portfóliu Škody.

A dodal, že budú chcieť priniesť elektromobil podobný Octavii, ktorý bude mať aj rovnaký účel a rovnakú cieľovú skupinu – konzervatívnejších ľudí či flotily, ktorí nechcú vozidlá typu SUV.

Zrejme aj „Combi“ variant

Spomínaný model, ktorý zrejme nebude niesť meno Octavia, by mohol dostať aj variant „Combi“. „Karoséria tvaru Combi bola pre Škodu veľmi úspešná a tento tvar Škodu svojím spôsobom definuje,“ uviedol Jahn a dodal, že podobne ako dnes, v budúcom portfóliu Škody síce nájdeme prevažne SUV, budú však existovať aj iné tvary karosérie.

Čo sa týka elektrickej Octavie, tá by mohla byť súrodencom modelu, ktorý vzíde z konceptu Volkswagen Aero B. Ten bol predstavený v kombi variante, na cestách sa však objavujú aj maskované elektrické prototypy od VW, ktoré by mohli byť jeho variantom s karosériou typu sedan.

Spustenie výroby Volkswagenu „Aero B“ je avizované na rok 2023. V prípade predchodcu konceptu Aero B, ID. Space Vizzion, sa spomínala 82-kWh batéria, dojazd 590 km (WLTP), koeficient odporu vzduchu 0,24, nabitie z 0 na 80 % za 30 min (150 kW), výkon 202 kW (RWD), resp. 250 kW (AWD), zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 5.4 s (zrejme top verzia) či maximálna rýchlosť 180 km/h.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Škoda údajne chystá elektrického nástupcu modelu Superb s cenou od necelých 35 000 €
Škoda chce v Európe predávať viac elektromobilov ako spaľovákov. Hybridy už nechystá
Škoda Enyaq Coupé iV: Predstavenie novej karosárskej verzie modelu Enyaq

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

5 komentárov

  1. Auto na úvodnom obrázku pri nabíjacom stojane pôsobí svojou veľkosťou bočnej línie kúsok nad Octaviou smerom k Superbu …. To, aké úspešné BEV z toho „vystrúhajú“ zaleží len a len na na Škode !

  2. uz ma to nebavi….je to samé len chystá, vyvija……atd…..naozaj dostupné elektromobily pre beznych ludi budu o desat rokov a viac…..možno 🙂

Pridajte komentár