Škoda poodhalila 4 nové elektromobily a modernizovaný Enyaq

2

Automobilka Škoda oznámila urýchlenie elektrifikácie a ofenzívu v oblasti plne elektrických modelov. Tá prinesie 4 úplne nové elektromobily „Small“, „Compact“, „Combi“ a „Space“, ako aj modernizované modely Enyaq a Enyaq Coupé, ktoré budú predstavené do roku 2026.

Škoda do roku 2027 investuje do elektromobility 5,6 mld. €, čím chce urýchliť elektrifikáciu svojho portfólia. To sa rozšíri o 4 úplne nové elektromobily. A dočkáme sa aj modernizácie aktuálne jediného plne elektrického modelu v ponuke českej značky, ktorým je Enyaq iV, vrátane jeho variantu Coupé. Škoda týmito modelmi pokryje základné automobilové segmenty – od malých vozidiel po vyššiu strednú triedu.

“Spoločnosť Škoda Auto sa usiluje naplniť svoje ciele v oblasti trvalo udržateľnej individuálnej elektrickej mobility, a preto chce mať do roku 2026 šesť plne elektrických modelov pokrývajúcich všetky segmenty,“ povedal šéf Škody Klaus Zellmer.

Všetkých 6 chystaných elektromobilov bude niesť nový dizajnový jazyk „Modern Solid“, ktorý má zdôrazňovať vlastnosti typické pre českú značku. A to robustnosť, funkčnosť a autentickosť.

Časová os nových elektromobilov

Prvým z nových elektromobilov Škoda, s pracovným názvom „Compact“ a produkčným menom Škoda Elroq, bude elektrický nástupca SUV Škoda Karoq. Novinka s dĺžkou 4,50 metra má kombinovať kompaktné rozmery s  „priestranným a mimoriadne praktickým interiérom“. Tento model bude predstavený budúci rok.

Najmenší elektromobil značky Škoda, „Small“, príde na trh v roku 2025. Napriek svojim rozmerom, vrátane dĺžky 4,10 m, má ponúknuť podobný batožinový priestor ako o triedu väčší model Scala. Vyrábať sa bude v Španielsku a jeho cena má byť okolo 25 000 €. Z toho vyplýva, že ide o model, ktorý vyrastie na vyvíjanej „zmenšenine“ platformy MEB, ktorá bude základom aj pre malé modely od značiek VW a Cupra.

V rovnakom roku sa tiež dočkáme vynovených modelov Škoda Enyaq iV a Enyaq Coupé iV. Súčasťou modernizácie bude aj uplatnenie nového dizajnového jazyka Modern Solid, ktorého ochutnávkou je koncept Vision 7S (viď obrázky na konci článku).

Podľa Škody bude ich kľúčovým elektromobilom model s pracovným názvom „Combi“, ktorý bude zdá sa elektrickým nástupcom, resp. „rozšírením“ modelu Octavia Combi. Na dĺžku bude merať okolo 4,70 m a jeho predstavenia sa dočkáme v roku 2026.

A v roku 2026 zažije svetovú premiéru aj najväčší elektrický model značky Škoda s pracovným názvom „Space“, ktorý vzíde z konceptu Škoda Vision 7S. Tento model s dĺžkou cca 4,90 m ponúkne aj 7-miestnu konfiguráciu.

Zdroj: Škoda 

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Škoda predstavila štúdiu 7-miestneho elektromobilu s dojazdom cez 600 km
Škoda cieli aj na elektromobil za 20 000 €, hovorí šéf značky
Elektrická Škoda Octavia s dojazdom až 600 km má údajne stáť od 35 000 €

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

Pridajte komentár