Chcete sa podieľať na vývoji elektromobilov značky Škoda?

0

Automobilka Škoda uvádza, že elektromobilita je novým a stále väčším trendom. Pomerne nedávno pritom predstavila svoje prvé dva elektrifikované modely a chystá ďalšie. A práve na ich vývoji sa môžete podieľať aj vy. Česká značka totiž ponúka množstvo pracovných miest v oblasti elektromobility.

Množstvo e-modelov Škoda

Mladoboleslavská automobilka predstavila v máji svoj prvý elektromobil Škoda Citigoe iV, ako aj prvý plug-in hybrid Škoda Superb iV. Tie pritom dorazia k prvým zákazníkom v januári budúceho roka.

V tom istom roku by sme sa tiež mali dočkať prvého elektromobilu značky, ktorý vyrastie na koncernovej platforme (MEB) vyvinutej špeciálnej pre elektromobily. Ten bude pritom vychádzať z konceptu crossoveru Škoda Vision iV. V roku 2020 by mala byť minimálne predstavená aj plug-in hybridná verzia Škody Octavia novej generácie.

V rámci elektromobilov by sme sa mali potom dočkať kompaktného hatchbacku, ktorý bude vychádzať z modelu Volkswagen ID.3. Za ním by mal nasledovať sub-kompakt s cenou pod 20 000 €. Neskôr, ku koncu roka 2025, máme vraj očakávať športový elektromobil, ktorý má byť inšpirovaný modelom 110 R kupé. A to nebude určite všetko, keďže Škoda chystá do roku 2022 až 10 elektrifikovaných modelov.

Takže je jasné, že Škoda má a bude mať v tejto oblasti „čo robiť“. A dôkazom toho je aj výzva, v rámci ktorej hľadá zamestnancov na pozície súvisiace s elektromobilitou. Zdá sa, že k dispozícii bude viacero pracovných miest na pozície, ktoré Škoda všeobecne definuje ako „vývojár – energetické systémy hybridných a elektrických vozidiel“.

Pracovná náplň

Pracovnom náplňou pritom môže byť napr. analyzovanie trendov v oblasti elektrifikovaných vozidiel, vývoj či podpora výroby batérií, vývoj a testovanie systémov energetického manažmentu, testovanie funkčnosti energetickej sústavy, navrhovanie riešení v rámci závad a nedostatkov komponentov či koordinovanie konštrukčných riešení.

Miesto výkonu práce je Mladá Boleslav. Viac informácií nájdete na oficiálnom webe automobilky Škoda.

Zdroj titulnej fotografie: Škoda

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Test elektromobilu Škoda Vision iV, ktorý má blízko sériovému vozidlu
Škoda: Naše e-autá budú atraktívne z hľadiska ceny aj dojazdu
Mobilná nabíjacia stanica od Škody sa dostáva do komerčného využitia

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár