Škoda a elektromobilita: Čoho všetkého sa dočkajú zákazníci?

5

Vedúci produktovej stratégie a manažmentu modulov automobilky Škoda, Dr. Guido Haak, rozprával o tom, čoho všetkého sa dočkajú ich zákazníci v rámci oblasti elektromobility.

Už dobre vieme, že začiatkom budúceho roka prídu na trh prvé novodobé elektrifikované modely značky Škoda. A to elektromobil Škoda Citigoe iV a plug-in hybrid Škoda Superb iV. Prvými zbrusu novým elektromobilmi českej značky však budú až modely, ktoré vyrastú na špecializovanej koncernovej platforme MEB (napr. Škoda Vision iV).

Tie budú mať batérie integrované do podlahy, čo podľa Haaka prinesie vyššiu pozíciu cestujúcich. Hovorí však, že elektrické vozidlá Škoda ponúknu rovnaké zážitky ako automobily so spaľovacími motormi. My si pritom dovoľujeme tvrdiť, že minimálne jazdné zážitky by mohli byť ešte lepšie.

Vedúci produktovej stratégie a manažmentu modulov automobilky Škoda ďalej uvádza, že zákazníci sa dočkajú vozidiel, ktoré sa pohodlne používajú, sú praktické a majú skvelý pomer ceny a úžitkovej hodnoty. Sľubuje pritom čo najjednoduchší prechod od spaľovacích motorov k elektrickému pohonu.

Komfortné a rýchle domáce aj verejné nabíjanie

Škoda ponúkne elektromobilistom nabíjacie wallboxy pre domáce nabíjanie svojich elektrických vozidiel. Môžeme pritom zrejme očakávať podobné zariadenia, aké nedávno predstavil koncernový Volkswagen. Pre nabíjanie mimo domova zabezpečí Škoda univerzálnu nabíjaciu kartu.

Tá má zaručiť možnosť nabíjania na akejkoľvek nabíjacej stanici, a to bez toho, aby musel zákazník uzatvárať zmluvy s jednotlivými prevádzkovateľmi nabíjacích sietí. Haak tiež pripomína, že Škoda ako súčasť koncernu VW Group patrí do spoločného podniku veľkých automobilových koncernov Ionity, ktorý buduje v Európe obrovskú sieť (min. 400 staníc s 2 400 nab. bodmi) ultra-rýchlych nabíjačiek (150 – 350 kW).

Ďalšie užitočné služby

Elektromobily a plug-in hybridy značky Škoda budú tiež vybavené špeciálnou navigáciou, ktorá v rámci naplánovanej trasy zahrnie všetky možnosti nabíjania. Navyše dokáže zobraziť možnosti trávenia voľného času počas nabíjania, napr. reštaurácie či kaviarne. Samozrejmosťou bude aj možnosť sledovať a ovládať nabíjanie vozidla, či už priamo z neho, alebo na diaľku, a to online aj offline.

Zdroj: Škoda

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Škoda: „10 e-áut do roku 2022.“ Aké modely očakávať?
Elektromobil Škoda Citigoe iV by mohol v SR vyjsť na 9 590 €, ale…
Test elektromobilu Škoda Vision iV, ktorý má blízko sériovému vozidlu

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

5 komentárov

  1. Asi to nikdy nekupis…pretoze to ani nevyrobia…klasicke automobilky sa zmietaju v agonii…jedna skupina place za stratenymi ziskami pri prechode na elektro…a druha skupina ich nevie vyrabat…tak ci onak…caka bankrot obidva skupiny !…spalovaky patria do muzea !…rozdiel medzi spalovakom a elektromobilom je ten…ze…spalovak VYTAHUJE peniaze vodicom z vrecka ! …elektromobil SETRI peniaze vodicom DO vrecka !… a preto naftova lobby place a place a spini a kyda siru na elektromobily…casy bezbreheho zarabania na zakaznikovi a drahych servisoch spalovakov…sa chvalabohu blizia ku koncu !

  2. do teraz take auto nepotrebovali pretoze teslu do dnesneho dna nemas moznost u nas kupit.
    A ako pises tak tesla s je 2x drahsie auto ako prezentuje skoda. tesla je pre tech nadsencov nie nasincov. Nasinec nema na teslu a nebude si ju utekat kupit do okolitych krajin a nedajboze do servisu.ja by som si M3 kupil zo zvedavosti ale to cakanie ma rozculuje. Ale predstav si situaciu mozno o 3 roky tesla na ukazku v jednom TS BA a VW MEB na 60 miestach v SR k okamzitemu odberu.
    Niesme trh pre teslu.

Pridajte komentár