Škoda predstavila novú stratégiu. Chystá min. 3 elektromobily, ktoré budú lacnejšie ako Enyaq

3

Automobilka Škoda dnes predstavila svoju novú stratégiu „NEXT LEVEL – ŠKODA STRATEGY 2030“, ktorej dôležitou súčasťou je aj elektromobilita a znižovanie flotilových emisií.

Cieľom novej stratégie je úspešný rozvoj v oblasti internacionalizácie, elektrifikácie a digitalizácie, ako aj premena Českej republiky na centrum rozvoja elektromobility nielen kvôli zaisteniu súčasných pracovných miest a vytvoreniu nových.

Čo sa týka elektrifikovaného portfólia, Škoda spomína minimálne 3 nové čistokrvné elektromobily do roku 2030. Tie majú byť cenou aj veľkosťou pod modelom Škoda Enyaq iV. Česká automobilka žiaľ v tomto smere viac neprezradila.

Na základe predchádzajúcich správ však môžeme predpokladať, že sa dočkáme modelu odvodeného od koncernového kompaktu VW ID.3 (malo by ísť ale o crossover), o triedu menšieho modelu segmentu B (subkompaktný hatchback či SUV/crossover) a modelu na spôsob Octavie.

Škoda tiež uviedla, že v závislosti od rozvoja trhu sa bude usilovať, aby predaje elektrických modelov v rámci Európy tvorili 50 až 70 % z jej celkových predajov vozidiel na starom kontinente.

ČR ako centrum elektromobility

Škoda avizuje, že z Česka urobí jedno z centier elektromobility. A to tým, že chce v každom zo svojich troch domácich závodov vyrábať elektrické vozidlá alebo elektrické komponenty. Stať sa tak má do roku 2030.

Česká automobilka sa tiež zameriava na rozvoj digitalizácie. Spomína pritom rozširovanie konceptu virtuálneho showroomu. V rámci toho si za cieľ stanovila zvýšenie online predaja, pričom do roku 2025 chce, aby tak predávala každé piate vozidlo.

Čo sa týka emisných cieľov, v pláne je znížiť flotilové emisie o 50 % (v porovnaní s rokom 2020) a do roku 2030 prejsť v rámci všetkých českých a indických závodov na uhlíkovo neutrálnu výrobu.

skoda elektromobilita plan

Zdroj: Škoda

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Škoda porovnala prevádzkové náklady na elektrický Enyaq a benzínový Kodiaq
Škoda zverejnila slovenský cenník nabíjania svojich e-áut cez službu Škoda Powerpass
Škoda ponúka slovenským zákazníkom 3 balíky e-mobility služieb. Zverejnila aj ich ceny

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

Pridajte komentár