Škoda chystá špeciálny ekosystém pre svojich „e-mobility zákazníkov“

1

Automobilka Škoda si uvedomuje, že elektromobilita nie je len o poskytnutí vozidla. Preto pre svojich zákazníkov chystá komplexný ekosystém so službami a produktami, ktoré im majú zabezpečiť komfort pri používaní svojich elektromobilov a plug-in hybridov.

Elektrické vozidlá značky Škoda nesú dodatočné označenie „iV„. Tieto dve písmena sa pritom stanú akousi podznačkou, v rámci ktorej nájdu zákazníci českej automobilky aj služby a produkty zamerané na elektromobilitu.

Podľa vedúcej rozvoja podnikania spoločnosti Škoda, Dany Plath, musia mať ich zákazníci pocit, že je o ich potreby postarané a že sú v dobrých rukách, uvádza Automobilwoche. Manažérka Škody pritom dodáva, že si to vyžaduje 360-stupňový prístup.

Nabíjacie služby a zariadenia

Súčasťou ekosystému „Škoda iV“ bude okrem iného služba „MyŠkoda Powerpass“, ktorá umožní používanie verejných nabíjacích staníc prostredníctvom jedinej RFID karty či mobilnej aplikácie. Fakturácia nabíjania bude spočiatku fungovať na mesačnej báze, neskôr bude možné uskutočniť platbu v reálnom čase.

Plathová dodáva, že elektromobilita pre nich znamená krátke doby nabíjania, dlhý dojazd a prijateľné ceny. Prijateľné ceny by sa pritom mali týkať aj nabíjacích wallboxov. Plánuje pritom ponúkať na mieru šité riešenia domáceho nabíjania. Zákazníkom poskytne nabíjacie wallboxy „Connect“ a „Connect Plus“ od dcérskej spoločnosti koncernu VW Group – Elli a zabezpečí ich inštaláciu.

Aj vzdelávanie predajcov a „čistá“ energia

Škoda venuje pozornosť aj svojim obchodným a servisným zastúpeniam, pretože podľa Plathovej môže Škoda nadchnúť svojich zákazníkov témou elektromobility len vtedy, ak sú predajcovia o elektromobilite presvedčení a majú k dispozícii správne nástroje. Okrem iného preto chystá špeciálne školenia.

Česká automobilka si tiež uvedomuje, že celková uhlíková stopa ich elektrických automobilov je nižšia, keď používajú elektrinu z obnoviteľných zdrojov. Preto podniká aktivity aj v tomto smere. Napríklad v Nemecku môžu jej zákazníci už teraz uzavrieť zmluvu o dodávkach elektriny z obnoviteľných zdrojov, a to vďaka Elli.

E-mobility ekosystém Škoda iV začne v širšej miere fungovať po uvedení chystaného elektrického SUV Enyaq iV na trh. Jeho produkčná verzia bude predstavená 1. septembra, pričom sa zrejme dozvieme aj to, kedy sa dostane do predaja.

Zdroj: Ecomento

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Škoda zverejnila podrobné informácie o elektrickom SUV Enyaq!
VW založil novú značku, ktorá sa bude špecializovať na elektromobilitu
Mobilná nabíjacia stanica od Škody sa dostáva do komerčného využitia

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. Každá snaha o eko v rozumném pojetí se cení!
    Možná by to chtělo vytvořit nové společnosti které by se zaměřili na vývoj a produkci nového hybridního systému pro výrobu čisté energie a to jak v domácím prostředí,tak i kapacitně vhodné pro podnik či veřejnost.
    Třeba větrná energie v malém měřítku,je zatím pole neorané,bohužel!

Pridajte komentár