Škoda berie elektromobilitu vážne. Dôkazom je množstvo súvisiacich aktivít

1

Je zjavné, že Škoda sa usilovne pripravuje na éru elektromobility, ktorú podľa vlastných slov odštartovala v tomto roku. A to predstavením svojho prvého elektromobilu a prvého plug-in hybridu. O tom, že to myslí vážne, svedčí aj množstvo súvisiacich činností a aktivít.

Automobilka Škoda si uvedomuje, že základom pre rozvoj elektromobility je budovanie nabíjacích staníc, pričom plánuje zriadiť celkovo 7 000 nabíjacích bodov. Testuje aj mobilnú nabíjačku Škoda E-Mona, prostredníctvom ktorej chce poskytovať nabíjacie služby na vyžiadanie.

Českej značke pritom záleží aj na „čistote“ elektriny, ktorá bude poháňať jej elektromobily a plug-in hybridy. V pláne má totiž osadenie solárnych systémov v rámci svojich predajných miest. Tie by mali zásobovať energiou nabíjacie stanice určené pre jej zákazníkov.

Škoda tiež vyvíja nový HVAC systém, ktorý bude špeciálne určený pre elektromobily. Prístup k nabíjacím staniciam, ako aj samotný proces nabíjania chce vodičom uľahčiť prostredníctvom univerzálnej karty eCharge. Taktiež pripravuje svoje obchodné zastúpenia na servisovanie elektrifikovaných vozidiel.

Vzdelávanie zamestnancov a študentov

A najnovšie česká automobilka informuje, že pripravuje svojich zamestnancov, študentov odborných učilíšť, ako aj dodávateľské firmy na požiadavky, ktoré so sebou prináša elektromobilita.

Deje sa tak už od roku 2016, pričom do júna tohto roka bolo v rôznych smeroch vyškolených vyše 12 000 zamestnancov. Škoda tiež stihla „pripraviť“ približne 1 450 pracovníkov dodávateľských spoločností a okolo 700 študentov stredných odborných učilíšť.

3-stupňový kvalifikačný program

V rámci 1. stupňa kvalifikačného programu automobilky Škoda sa vzdelávajú napr. zamestnanci logistiky a výroby, ktorí budú pracovať s vysokonapäťovými komponentmi.

2. stupeň je určený pre špecialistov, ako napr. autoklampiari či lakýrnici, ktorí budú pracovať priamo s elektromobilmi. 3. stupeň prebieha v „laboratóriách elektromobility“, pričom sa riešia praktické kroky v rámci skutočných vozidiel.

Tento stupeň je určený pre študentov a zamestnancov „elektro-odborov“, ktorí budú pracovať na automobilových systémoch. A to napr. na kabeláži, vysokonapäťových komponentoch elektromobilov či batériách (diagnostika). Osnovy pre kvalifikačný program vypracovalo oddelenie technického vzdelávania automobilky Škoda.

Zdroj titulného obrázku: Škoda

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Prvé 2 elektromobily od Škody je už možné rezervovať. A to v „Mekke“ e-mobility
Alternatívne pohony v dávnych autách Škoda: Plynové, hybridné aj elektrické
Škoda sa zamýšľa nad inovatívnou výrobou elektriny pre svoje e-autá

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. těch 7000 nabíječek ale bude v rámci jejich areálu a možná prodejců…nebudou teda public…což není zrovna top k podpoře elektromobility

Pridajte komentár