Škoda potvrdila, že chystá elektromobil pre širšiu skupinu zákazníkov

3

V nedávnej dobe sa objavilo viacero informácií ohľadom budúcich elektromobilov Škoda. Aktuálne šéf českej značky potvrdil, že sa dočkáme menšieho modelu. Ešte si naň však počkáme.

Šéf automobilky Škoda Thomas Schäfer v novembri minulého roku uviedol: „Určite budeme potrebovať malé elektrické vozidlo a bojujeme zaň.“ Stanovisko ohľadom tohto modelu malo padnúť okolo januára – februára.

V decembri zas Schäfer povedal nasledovné: „Potrebujeme niečo menšie, možno mestskú veľkosť a niečo v rozsahu sedanu, možno Octaviu budúcnosti, v istom zmysle. Pre našu značku sú to najdôležitejšie elektromobily, ktoré vidíme pre túto dekádu.“

Minulý mesiac sa objavila neoficiálna informácia, že Škoda plánuje malý elektromobil, ktorý bude pravdepodobne väčší ako model Citigo. Spomínala sa pritom veľkosť Fabie. No a teraz to vyzerá tak, že tieto informácie mali reálne základy.

Šéf Škody totiž pre Automobilwoche uviedol, že potrebujú ďalší elektromobil, ktorý bude dostupný pre väčšiu skupina zákazníkov, píše Ecomento. A dodal, že by mal mať dĺžku niečo cez 4 metre, pričom hotový má byť do polovice tohto desaťročia.

Črtá sa ďalší koncernový „e-trojlístok“

Zdá sa teda, že Škoda si u koncernu VW Group napokon vylobovala menší elektromobil. Na základe doterajších informácií z vnútra koncernu je pritom pravdepodobné, že pôjde o súrodenca sub-kompaktných elektromobilov značiek Volkswagen a Seat/Cupra, ktoré boli oznámené už skôr.

Predstavitelia značky VW už dlhšie hovoria o elektromobile či elektromobiloch veľkosti modelov Polo a T-Roc s cenou začínajúcou pod 20 000 €.

Seat zas vkladá veľké nádeje do pripravovaného elektromobilu, ktorý sa zaradí pod kompaktný hatchback prvotne známy pod menom Seat El-Born (teraz Cupra El-Born/Born). Šéf značky Cupra, pod ktorou príde na trh, pritom uviedol, že chcú sprístupniť elektromobily masám pomocou menšieho elektromobilu a že na projekte tohto vozidla spolupracujú s materským koncernom VW.

Všetko teda nasvedčuje tomu, že sa opäť dočkáme koncernového elektrického „trojlístka“, podobne ako v prípade modelov VW e-up, Škoda Citigoe iV a Seat Mii Electric. Tentokrát však zrejme pôjde o dedikované elektromobily segmentu B.

Ešte predtým však príde z Mladej Boleslavi minimálne SUV-kupé verzia modelu Škoda Enyaq iV. A to koncom tohto roka.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Príde legendárna Škoda 1203 ako koncernový súrodenec elektromobilu VW ID. Buzz?
Tesla zrejme vyriešila problémy s nabíjaním najlacnejšieho Modelu 3 „MIC“
Elektrická Škoda Fabia je realitou. Ide však o závodný špeciál za 700 000

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

  1. Mňa fascinuje aké ceny projektujú. Dnes na ich webe je najlacnejšia Fabia za 11 300 €. Cenová parita batérií bola prelomená v minulom roku. V roku 2025 to dosiahnu všetci veľkí výrobcovia batérií. Kto nie, skrachuje. A oni si idú pýtať 20 000€! V Číne VW predáva E10X za 5100€ dnes (podobné ako e-UP). Ja to vidím tak, že za tú sumu budú musieť predávať ID3.

Pridajte komentár