Škoda údajne chystá elektrického nástupcu modelu Superb s cenou od necelých 35 000 €

5

Z Nemecka prichádza správa, ktorá sa týka ďalšieho elektromobilu značky Škoda. Má ísť o sedan, avšak nie veľkosti Octavie, ako sa očakáva, ale o triedu väčšieho Superbu. A spomína sa tiež zaujímavá cenovka. Ešte si však počkáme, ak teda…

Predstavitelia automobilky Škoda už viackrát uviedli, že uvažujú o elektromobile, ktorý by bol niečím ako elektrickým modelom Octavia novej generácie. Aktuálne však nemecký portál Autobild prichádza so správou, že Škoda chystá elektrický sedan veľkosti modelu Superb, informuje Ecomento.

Tento elektromobil má vyrásť na vyvíjanej platforme novej generácie SSP (Scalable Systems Platform). Pôjde o „zjednotenú platformu“, na ktorú sa prejde z platforiem MQB, MSB, MLB, MEB aj PPE, pričom koncernové elektromobily sa budú od roku 2026 vyrábať výhradne len na tejto platforme.

Súrodenec modelu VW Trinity?

Podľa Autobildu bude mať nový plne elektrický sedan od Škody 800V elektrickú architektúru, lepšie batériové moduly a ponúkne autonómnu jazdu druhej najvyššej úrovne, teda 4. Vozidlo má byť myslené ako elektrický nástupca modelu Superb, pričom má osloviť najmä rodiny.

Budúci elektromobil Škody má vychádzať z technológie oficiálne avizovaného modelu Volkswagen Trinity, čo bude prvý elektromobil novej generácie, ktorá nahradí rodinu VW ID. Šéf nemeckej značky, Ralf Brandstätter, pritom na adresu modelu Trinity uviedol, že stanoví „nové štandardy v oblasti dojazdu, rýchlosť nabíjania a predovšetkým digitalizácie“.

Napriek tomu, že má ísť o technologickú vlajkovú loď, podľa VW to bude relatívne cenovo dostupné vozidlo veľkosti modelu Passat, ktoré má začínať na cene okolo 35 000 €. No a Autobild aktuálne tvrdí, že model od Škody má začínať na cene pod 35 000 €, pričom má prísť rovnako ako VW Trinity na trh v roku 2026.

Každopádne by sme nové informácie o elektrickom sedane značky Škoda brali zatiaľ s rezervou. Obzvlášť, keď Autobild neuvádza žiadne zdroje svojich tvrdení. Je pritom tiež možné, že si len spojil slová predstaviteľov Škody o možnom elektrickom sedane a plány ohľadom modelu VW Trinity. Nuž, uvidíme.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Škoda chce v Európe predávať viac elektromobilov ako spaľovákov. Hybridy už nechystá
Škoda Enyaq Coupé iV: Predstavenie novej karosárskej verzie modelu Enyaq
8 najväčších mýtov elektromobility podľa automobilky Škoda

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

5 komentárov

Pridajte komentár