Prvým elektromobilom od Škody bude model e-Citigo a nie Vision E

1

Škoda e-Citigo sa stane prvým elektromobilom značky. Ako už názov napovedá, bude sa jednať o elektrickú verziu dobre známeho mestského autíčka. Avšak e-Citigo ponúkne až 2-násobný dojazd v porovnaní s jeho koncernovým dvojčaťom Volkswagen e-up, ktorý sa vyrába v Bratislave.

Na autosalóne v Ženeve nás svojim vyhlásením trošku prekvapil  šéf vývoja automobilky Škoda, Christian Strube. Prvým čistokrvným elektromobilom mladoboleslavskej značky má byť totiž podľa neho elektrická verzia modelu Citigo. Elektrické SUV Vision E bude nasledovať až po ňom.

skoda citigo

Škoda Citigo. Zdroj: Škoda

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Škoda predstavila v Ženeve koncept elektro-CNG-benzínového SUV s názvom Vision X
Prvá elektrická Škodovka bude SUV! Koncept uvidíme už na jar
Mitsubishi predstavilo vynovený plug-in hybridný bestseller Outlander PHEV

Škoda Vision E v roku 2020?

Model Škoda Vision E mal prísť podľa pôvodných informácií na trh v roku 2019, najneskôr 2020. Teraz už vieme, že tohto elektrického SUV sa dočkáme najskôr v roku 2020. Koncom roka 2019 pôjde totiž do predaja Škoda e-Citigo, ktorá bude prvým elektromobilom značky. Nebude sa však jednať o „márne“ vozidlo, keďže má ponúknuť takmer 2-násobný dojazd ako jeho koncernové dvojča Volkswagen e-up. A to 300 km, čo je na mestské vozidlo viac ako dostatočná hodnota.

skoda vision e

Škoda Vision E. Zdroj: Škoda

Prijateľná cena?

Zvedaví budeme určite na cenu. VW u-up s dojazdom 160 km (NEDC) sa predáva za cca 25 000 €. Veríme, že Škodovka výraznejšie nepresiahne túto cenovku aj napriek nákladnejšej batérii. Zároveň dúfame, že v čase predaja budú k dispozícii štátne dotácie, ktoré by mohli zraziť cenu k 20 tisícom €.

Zdroj: Autocar, titulná (ilustračná) fotografia: Škoda

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. Jozef Smolka,Zilina on

    Kde ste nehali najpredávanejší elektroautomobil na súčasnom-marec 2018,trhu a to smart forfour electric drive ??!!.Jeho cena s dotaciou je 14000 eur!!! A to sa už počíta!!!!

Pridajte komentár