Škoda oznámila cenu svojho prvého elektromobilu Citigoe iV. Aj za lízing

2

Automobilka Škoda odhalila v rámci predstavenia svojho prvého elektromobilu Škoda Citigoe iV na autosalóne vo Frankfurte ďalšie špecifikácie svojej novinky. Vrátane ceny, ktorá poteší či podmienok lízingu, pričom ukázala aj interiér.

Škoda Citigoe iV je 4-miestny, 5-dverový, mestský hatchback s dĺžkou len 3 597 mm, šírkou 1 645 mm a rázvorom 2 422 mm. Jej základný batožinový priestor má objem 250 l. Po sklopení zadných sedadiel sa dá zvýšiť na 923 l.

O pohon prednej nápravy sa stará elektromotor s výkonom 61 kW a krútiacim momentom 212 Nm. Ten zabezpečí zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 12,5 s a zo 60 na 100 km/h za 7,3 s. Maximálna rýchlosť elektromobilu sa zastaví na 130 km/h.
36,8 kWh batéria s 8-ročnou zárukou (alebo 160 000 km) zabezpečí dojazd 260 km (WLTP) a podporuje 40 kW DC nabíjanie. Na takomto zdroji sa pritom nabije na 80 % za 1 hodinu. Z wallboxu s výkonom 7,2 kW to na 80 % potrvá 4 hodiny a 15 minút a z bežnej domácej zásuvky 12 hodín a 43 minút.

Štandardná výbava

Súčasťou štandardnej výbavy modelu Citigoe iV je okrem iného automatická klimatizácia, centrálne zamykanie s diaľkovým ovládaním, „elektrické“ predné okná, rádio Swing s dokovacou stanicou pre smartfón, ktorá rozšíri možnosti infotainmentu vozidla vďaka špeciálnej aplikácii Move&Fun, napr. o navigáciu a tiež umožňuje diaľkové ovládanie klimatizácie.

Prvá cenovka

Česká automobilka zverejnila aj prvú cenovku modelu Citigoe iV. Mestský elektrický hatchback stojí na nemeckom trhu od 20 950 €, čo znamená, že je o 1 025 € lacnejší ako koncernová dvojička Volkswagen e-up.

DOPLNENÉ! Škoda medzičasom oznámila cenu pre český trh. Tá je pritom oveľa potešujúcejšia. Veď 429 900 Kč je v prepočte 16 600 €! Cenotvorba výrobcu tak zrejme zohľadňuje dostupnosť a výšku štátnych dotácií na jednotlivých trhoch.

Škoda Citigoe iV bude v Nemecku a veríme že aj u nás, dostupná na lízing. „Nemecké“ podmienky sú pritom nasledovné: 36-mesačná viazanosť, max. 10 000 km ročne a mesačný poplatok vo výške od 145 €. V ňom je ale už zahrnutý tamojší vládny bonus (2 000 € – 56 €/mes.). Model Citigoe iV bude možné na nemeckom trhu objednať od 20. septembra, pričom dodávky odštartujú začiatkom budúce roka.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Škoda sa už pripravuje na výrobu svojho druhého elektromobilu
Alternatívne pohony v dávnych autách Škoda: Plynové, hybridné aj elektrické
Test elektromobilu Škoda Vision iV, ktorý má blízko sériovému vozidlu

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

  1. Dalsia trojicka.Maličké autíčko,” malička”?cena?
    Veľkosť a praktickosť tohto auta je zrejme predurčená pre Poľsko kde je auto veľkosťi maluchanpovažovane za typické rodinne auto.

    • U ubermensov 21k v pepikarni 17 u nas 15k? Dotacia 4k? Tak to je real druhe auto do rodiny. Bezny dojazd de ne 50km max je realita niekazdy je samobicujuci sa zivnostnik. Hm a v zapche bude cistejsie.. 🙂

Pridajte komentár