Škoda spúšťa verejné testovanie svojho prvého elektromobilu

0

Nieto pochýb o tom, že automobilka Škoda sa svedomito pripravuje na uvedenie prvých elektrifikovaných modelov. Dôkazom je aj projekt e-Pilot, v rámci ktorého budú testovať vybrané firmy, fleetoví zákazníci a štátne inštitúcie prototypy elektromobilu Citigo.

Cieľom projektu Škoda e-Pilot je získať dožité dáta, ako aj spätnú väzbu vodičov, ktorí používajú elektromobil v reálnej prevádzke. Výsledky testovania budú pritom nápomocné v rámci sériového vozidla. Testujúci zákazníci budú mať k dispozícii 10 prototypov elektromobilu Škoda e-Citigo.

Škoda upozorňuje, že tieto prototypy vychádzajú zo súčasnej generácie koncernovej dvojičky Volkswagen e-up. Majú tak iné parametre ako ponúkne sériové vozidlo. To naznačuje, že prototyp by mohol ponúknuť „zastaralý“ dojazd 160 km (NEDC). Sériový model by mal pritom disponovať dojazdom okolo 300 km (WLTP).

Všetkých 10 prototypov bude obsahovať senzory, ktoré budú zaznamenávať dáta týkajúce sa napríklad vonkajšej a vnútornej teploty či zrýchlenia. Tie sa budú prenášať do strediska technologického vývoja značky Škoda, kde sa budú vyhodnocovať.

Škoda si od toho sľubuje zisk dôležitých informácií v rámci prevádzky vozidla. Testovanie tiež umožní sledovať zaťaženie batérie, ako aj zaťaženie elektrickej siete počas nabíjania.

„V roku 2019 vstúpi Škoda do éry elektromobility, pričom do konca roka 2022 uvedie 10 elektrifikovaných modelov. Ešte predtým, než sa dostanú elektromobily do sériovej výroby, chceme získať spätnú väzbu od našich zákazníkov. K tomu nám poslúži táto testovacia flotila, ktorá bude brázdiť cesty počas niekoľkých mesiacov. V rámci projektu Škoda Citigo e-Pilot budeme testovať služby, ktoré súvisia s elektromobilmi, aby sme boli koncom roka pripravení na zahájenie predpredaja 1. sériového elektrického vozidla našej značky,“ hovorí Luboš Vlček, šéf českého zastúpenia Škody.

Škoda e-Citigo sa dostane do výroby v poslednom štvrťroku 2019. A to v bratislavskom závode koncernu Volkswagen, kde sa vyrába aj VW e-up. Od začiatku budúceho roka budú disponovať všetci českí obchodní partneri Škody v rámci svojich prevádzok a servisných centier nabíjacími stanicami. Budeme dúfať, že podobnej infraštruktúry sa dočkáme aj na Slovensku.

Zdroj (vrátane titulnej fotografie): Škoda

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Škoda chystá aj “lacný” elektromobil na platforme MEB
Škoda naznačila cenu svojej elektrickej vlajkovej lode Vision iV
Škoda oznámila, že jej rok 2019 bude v znamení elektromobility

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár