Škoda ukázala svoj prvý elektromobil na prvom oficiálnom obrázku

0

Predstavenie prvého elektrického modelu od Škody, Škoda Citigo-e, je už na spadnutie. Ešte predtým ukázala česká automobilka prvý oficiálny obrázok. Ten potvrdzuje, že na nedávno uverejnených špionážnych fotografiách bol naozaj zachytený sériový model.

Prvé dva novodobé elektrifikované modely značky Škoda zažijú svoju premiéri už 23. mája. A to v rámci hokejového šampionátu, ktorý prebieha na Slovensku. Budú nimi Škoda Superb Plug-in hybrid a Škoda Citigo-e. Oba modely sa pritom dostanú do výroby ešte tento rok, pričom dodávky budú spustené v januári.

Pred 5 dňami sme vám ukázali špionážne zábery elektromobilu Škoda Citigo-e, pričom sa zdalo, že by mohlo ísť o produkčnú verziu. Vozidlo bolo zaznamenané v centre Prahy, zrejme počas natáčania propagačného videa. A oficiálny obrázok od Škody potvrdzuje, že sa po Prahe premávala „sériovka“, ktorá bude odhalená už o pár dní v Bratislave.

Pre istotu pripomíname, že Škoda Citigo-e vychádza z najmenšieho vozidla českej značky, ktorým je konvenčný spaľovací model Citigo. Jeho plne elektrická verzia sa pritom v rámci exteriéru líši len v detailoch.

Drobné dizajnové zmeny

Predná maska sa dočkala „zaslepenia“ po takmer celej svojej ploche. Podobne je na tom aj predný nárazník. Vzadu nájdeme namiesto loga značky, nápis Škoda, modelové označenie „Citigo e“ s „éčkom“ na pozícii mocniny a doplnkové značenie iV.

Prvý elektrický počin českej značky bude disponovať 37,7 kWh batériou, ktorá zabezpečí dojazd 270 km (WLTP). Škoda Citigo-e bude podporovať aj rýchlonabíjanie, pričom sa nabije na 80 % za 40 min. Vďaka elektromotoru s výkonom 75 kW a okamžite dostupnému max. krútiacemu momentu môžeme očakávať slušnú agilitu.

Cena by mala potešiť

Cena Škody Citigo-e má podľa výrobcu začínať na sume okolo 420 000 Kč s DPH, čo je v prepočte niečo cez 16 000 €. Keď od tejto ceny ešte odpočítame predpokladanú dotáciu vo výške 5 000, resp. okolo 4 000 €, vyjde nám doposiaľ bezkonkurenčná cena v rámci elektromobilov kategórie M1, ktorá by mohla vyvolať značný záujem zákazníkov.

Zdroj titulného obrázku: Škoda

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Škoda prekvapila e-dojazdom hybridného Superbu a naznačila jeho cenu
Škoda uviedla do prevádzky svoje prvé verejné nabíjacie stanice
Škoda naznačila cenu svojej elektrickej vlajkovej lode Vision iV

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár