Prvý elektromobil Škoda na špionážnych záberoch. Predstaví sa v Bratislave

0

V centre Prahy bol odfotografovaný prvý elektromobil značky Škoda, ktorý bude niesť meno Škoda Citigo-e. Ten by mal byť predstavený v Bratislave počas hokejového šampionátu a mal by sa stať najlacnejším elektromobilom na našom trhu.

Škoda pred pár dňami informovala, že svoj vynovený model Superb predstaví v Bratislave, a to v rámci hokejových majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji, ktorých je sponzorom. Aktuálne portál iDnes, ktorý uverejnil nasledujúce špionážne fotografie (vrátane titulnej), dopĺňa, že spolu s modelom Superb bude predstavený aj elektromobil Škoda Citigo-e. A to 23. mája.

Spomínané fotografie boli vyhovené v centre Prahy, zrejme počas natáčania propagačného videa. Je jasné, že prvým elektromobilom českej automobilky bude elektrická verzia modelu Citigo, ktorá je na trhu už od roku 2011. Pochádza pritom z koncernových trojičiek, ktoré dopĺňa Volkswagen up a SEAT Mii.

Tie sa vyrábajú v bratislavskom závode koncernu Volkswagen Group, pričom model od VW je od roku 2013 dostupný aj v plne elektrickej verzii, ako „e-up“. A práve z neho by mala čerpať techniku aj Škoda Citigo-e, avšak všetky 3 modely dostanú vylepšenú elektrickú pohonnú jednotku.

Škoda Citigo-e – špecifikácie

Pod „kapotou“ Škody Citigo-e nájdeme 37,7 kWh batériu (v pôvodnom modeli e-up 18,7 kWh), ktorá má zabezpečiť dojazd 270 km (WLTP). Na rýchlonabíjačke by sa mala nabiť na 80 % kapacity za 40 min. Polepší si aj elektromotor, ktorého výkon narastie na 75 kW (pôvodne 60 kW).

Napriek podstatne lepším parametrom má stáť Škoda Citigo-e podľa výrobcu od cca 420 000 Kč s DPH, čo je v prepočte niečo cez 16 000 €. Volkswagen e-up prvej generácie pritom začínal na sume okolo 25 000 €. Ku koncu jeho „kariéry“ ponúkol VW výpredajovú cenu cca 20 000 €.

Škoda Citigo-e by sa tak mala stať najlacnejším elektromobilom kategórie M1 na slovenskom trhu. A po započítaní pripravovaných štátnych dotácií by to malo byť ešte „veselšie“.

Kozmetické dizajnové zmeny

Na záver sa pozastavme ešte pri špionážnych snímkach. Ako sa dalo čakať, neprebehli žiadne výrazné dizajnové zmeny. Predná maska bola takmer po celej svojej ploche „zaslepená“. Podobných zmien sa pritom dočkal aj predný nárazník. Vzadu nájdeme namiesto loga značky, nápis Škoda, modelové označenie „Citigo e“ s „éčkom“ na pozícii mocniny a doplnkové značenie iV.

Označenie „iV“ majú podľa šéfa značky Bernharda Maiera niesť všetky elektrifikované modely. Prvýkrát sme si mohli všimnúť toto označenie v rámci konceptu Škoda Vision iV, z ktorého bude vychádzať vlajkový elektromobil značky.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Škoda prekvapila e-dojazdom hybridného Superbu a naznačila jeho cenu
Škoda predstavila elektrickú „X4“ s 83 kWh batériou a dojazdom 500 km
Škoda chystá 5 elektromobilov. Akých modelov sa dočkáme?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár