Košické zdieľanie elektromobilov štartuje o pár dní. Aké ceny očakávať?

5

Už o necelých 11 dní bude spustený košický carsharing SHARE’Ngo, ktorého flotilu tvoria malé čínske elektromobily ZhiDou D1. Vďaka „Zľave dňa“ sme spoznali ceny niektorých služieb, ako aj ďalšie detaily, ktoré súvisia so zapožičaním vozidla.

V rámci pilotnej fázy zdieľania elektromobilov SHARE’Ngo budú 2-miestne elektromobily ZhiDou D1 dostupné v rámci mesta Košice. Neskôr pribudne 8 záchytných bodov v rámci sídlisk a mestských častí. Zapožičanie vozidla prebieha jednoducho prostredníctvom mobilnej aplikácie.

Tá dokáže vyhľadať najbližší dostupný elektromobil, ktorý odomkne a umožní používať. Jazdu je potom možné ukončiť kdekoľvek v rámci mesta, pričom po ukončení jazdy sa vozidlo automaticky uzamkne a je dostupné pre ďalšieho zákazníka.

Podmienky používania

V rámci ponuky na Zlavadna je možné objednať zapožičanie na 2 hodiny až 1 mesiac. K dispozícii však bude aj zapožičanie spoplatnené minútovou tarifikáciou. Podľa dostupných informácií zvládne elektromobil Zhi Dou D1 v zimnom počasí neprežitú prevádzku okolo 1,5 hodiny, kým neklesne kapacita batérie na 20 %. Pri poklese pod túto úroveň nie je dovolené vozidlo používať.

Ak ho chce zákazník používať aj naďalej, musí ho dať najskôr nabiť. Vozidlo sa pritom nabije z bežnej zásuvky na 100 % za 4 až 5 hodín. Rýchlejšie nabíjanie nie je k dispozícii. Nabíjanie pritom nesmie byť prerušené pred úplným nabitím. Prejdime už ale k cenám vybraných služieb carsharingu SHARE’Ngo. Nasledujúce ceny sú uvádzané bez zľavy.

 • Prenájom na 2 hodiny: 16 €
 • Prenájom na 4 hodiny: 25 €
 • Prenájom na 8 hodín: 30 €
 • Prenájom na 1 deň: 35 €
 • Prenájom na 1 týždeň: 220 €
 • Prenájom na 1 mesiac: 640 €

Upozornenie: Nejedná sa o ceny z oficiálneho cenníka, ani oficiálne podmienky používania. Zverejnené informácie uvádza prevádzkovateľ carsharingu SHARE’Ngo prostredníctvom webu zlavadna.sk. Tie sa môžu a nemusia v rámci bežného používania služby líšiť.

Slávnostné spustenie carsharingu

Slávnostné spustenie košického carsharingu prebehne v priestoroch nákupného centra Atrium Optima, ktoré sa nachádza na Moldavskej ceste 32 v Košiciach. A to 9. februára od 10. do 17. hodiny.

Zdroj titulnej ilustračnej fotografie: ZD

SÚVISIACE ČLÁNKY:
V Košiciach chystajú zdieľanie elektromobilov, ktoré si možno vyrobíme v SR
Elon Musk o Tesla Network, v rámci ktorej si zarobia autá samé na seba
Nemecký startup bude poskytovať elektrické vozidlá zdarma

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

5 komentárov

 1. A to už aky prenájom keď výdrž batérie cca2 hod a prenájom na viac hodín to čo prenajaté auto bude stáť a nabíjať ďalších 5 hodín tak to je aký prenájom riadna picovina

 2. Zaujímavý koncept, ale politika a konkurencieschopnosť bude slabá… Ceny prenájmu sú premrštené na to čo za peniaze zákazník dostane. Možnosť prenájmu na 8 hodín, kde auto vydrží 1,5h jazdy a následne treba 5 hodín nabíjať je absurdné. Rovnako cena nekonkuruje aktuálnym možnostiam, kedy si na letisku vie človek požičať auto za 80€ na týždeň (VW Polo), zatiaľčo cena za rovnako dlhý prenájom je tu 220€ plus starosti s dlhým nabíjaním. A to nehovorím o pohodlí v malom čínskom autíčku oproti plnohodnotnému autu.
  Nemyslím si, že tento koncept v aktuálnej podobe má šancu…

 3. Elektrohead2000 on

  tie ceny mate pravdepodobne zo zlavomatu, kde bol propagovany dlhodoby prenajom v ramci testovacich jazd. Carsharing je na baze minutovej tarifikacie za jazdu, vsetky ostatne media pisu 0,13EUR/min.

Pridajte komentár