SEAT sa má stať čisto elektrickou značkou. Ešte si však počkáme

0

SEAT plánuje ukončiť vývoj nových modelov so spaľovacím motorom, čo má neskôr vyústiť do stavu, že sa stane čisto elektrickou značkou. Na tejto ceste pritom ponúkne aj plug-in hybridné modely. Jedným z nich bude aj nový SEAT Leon v dvoch výkonových verziách.

Portál Autocar prichádza so zaujímavou správou. Informuje totiž, že na podujatí organizovanom značkou Cupra, ktorá patrí pod SEAT, im šéfdizajnér španielskej automobilky povedal, že v roku 2026 bude spustená výroba ich posledného modelu s vnútorným spaľovaním.

Podľa Autocaru by to malo znamenať, že automobilka sa stane čisto elektrickou najneskôr v roku 2032. Hlavná koncernová značka Volkswagen pred vyše rokom oznámila, že v roku 2026 ukončí vývoj naftových a benzínových motorov. Ukončenie predaja spaľovacích modelov pritom očakáva okolo roku 2040.

Plug-in hybridný SEAT Leon

V rámci svojej transformačnej cesty SEAT ponúkne viacero elektrifikovaných modelov. Aktuálne sa pritom prostredníctvom Autocar dozvedáme, že dočkáme aj 2 plug-in hybridných verzií modelu Leon novej generácie. Tá výkonnejšia príde pod značkou Cupra.

Toto nie je žiadnym prekvapením, keďže 4. generácia modelu SEAT Leon vyrastie na rovnakej platforme ako najnovšie generácie vozidiel Volkswagen Golf a Škoda Octavia. A tie taktiež ponúknu 2 plug-in hybridné pohonné jednotky. Niet pritom pochýb o tom, že technika bude rovnaká.

Môžeme teda už teraz povedať, že základná verzia bude disponovať benzínovým motorom 1,4 TSI s výkonom 115 kW a elektromotorom o výkone 75 kW. Celkový systémový výkon dosiahne hodnotu 150 kW, pričom maximálny krútiaci moment by mal mať 350 Nm. Verzia Cupra ponúkne výkon 180 kW.

Obe plug-in hybridné verzie budú vybavené 13 kWh batériou, ktorá by im mala zabezpečiť dojazd okolo 55 km (WLTP). Nová generácia SEAT-u Leon bude predstavená 28. januára.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
SEAT chystá 6 e-áut a vyvinie platformu pre „lacné“ elektromobily
SEAT (ne)chtiac ukázal zrejme produkčnú verziu elektrického hatchbacku El-Born
SEAT/Cupra predstavil úžasné elektrické SUV-kupé s koncernovými génmi

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár