Elektromobily značky Tesla by mohli využívať „vesmírny“ internet od SpaceX

0

Pred vyše rokom sme písali, že Elon Musk chce zabezpečiť dostupnosť vysokorýchlostného internetu v každom kúte sveta. A to prostredníctvom vlastných vesmírnych družíc, ktorých má byť až 4 425. Aktuálne jeho spoločnosť SpaceX testuje na obežnej dráhe Zeme dva prototypy. Jedna zo skúšobných prijímacích staníc bude pritom umiestnená vo fremontskej prevádzke Tesly. Elektromobily značky by tak mohli v budúcnosti využívať práve satelitný internet od SpaceX.

Vizionár Elon Musk a jeho spoločnosť SpaceX intenzívne pracujú aj na projekte, ktorý má zabezpečiť celosvetovú dostupnosť širokopásmového internetu prostredníctvom vlastných satelitov. Na pozore sa tak musia mať pre Elonom už aj telekomunikačné spoločnosti.

spacex satelitny internet

12 000 družíc pre celosvetové pokrytie

SpaceX aktuálne hovorí, že na nízkej orbite Zeme by malo v budúcnosti krúžiť až 12 000 družíc. Prvé 2 prototypy, na ktorých vývoji sa pracovalo 3 roky, by mali obiehať okolo Zeme od 17. februára tohto roku. 1 z 9 skúšobných prijímacích staníc sa nachádza na prevádzke spoločnosti Tesla vo Fremonte. Je preto logické, že sa začína špekulovať o tom, že elektromobily Tesla budú využívať satelitné pripojenie od SpaceX. To by vo finále znamenalo dostupnosť vysokorýchlostného internetu všade na svete.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elon Musk “dá” celému svetu vysokorýchlostný satelitný internet
Tesla Roadster už letí vesmírom. Zahájila tým úvodnú fázu misie na Mars | LIVE
Vo vesmírnej Tesle Roadster sa nachádza nezničiteľný disk so zálohou ľudských znalostí

Aktuálne pripojenie s obmedzeniami

Tesla aktuálne využíva 3G a 4G siete rôznych operátorov. Pokrytie je však obmedzené nielen dostupnosťou BTS staníc ale aj trhom, pre ktorý bol konkrétny elektromobil vyrobený. Tzn, že ak vlastníte európsku verziu vozidla Tesla, tak napríklad v USA sa k internetu nepripojíte.

Každopádne sa zatiaľ jedná len o špekuláciu. Ako to bude, ukáže až čas. SpaceX aktuálne hovorí, že na komerčné účely bude jej satelitný internet dostupný až okolo roku 2020. Viac informácií o satelitnom internete od SpaceX nájdete v našom článku Elon Musk “dá” celému svetu vysokorýchlostný satelitný internet.

Zdroj: Electrek

tesla magazin zdielanie

 

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár