Extrémny elektromobil od Rivianu môže byť vybavený „kuchynskou linkou“

0

Americký startup Rivian, ktorý niektorí považujú za druhú Teslu, opäť šokuje. Tentokrát unikátnym príslušenstvom, ktoré robí z elektromobilu R1T vozidlo vhodné na výpravy do prírody.

Rivian predstavil svoje prvé dva elektrické modely minulý rok, pričom tie vyvolali obrovský rozruch. Veď veľké elektrické SUV R1S a pickup R1T budú dostupné v troch verziách, pričom tie vrcholné budú disponovať výkonom 562 kW, batériou s kapacitou 180 kWh a dojazdom 660 km (EPA).

Skutočný elektrický offroad

Ide pritom o skutočné offroady so svetlou výškou 360, resp. 365 mm a schopnosťou brodenia vodných prekážok s hĺbkou 1 meter. To z nich robí ideálne vozidlo pre výpravy do neľahkých prírodných podmienok. A špeciálna výbava, napr. v podobe integrovanej „kuchynskej linky“, posúva ich možnosti v tomto smere ešte ďalej.

Elektromobily Rivian sa môžu pochváliť viacerými „batožinovými“ priestormi. Okrem toho štandardného, ich nájdeme aj pod prednou kapotou (350 l), sedadlami (95 l – R1T) či v „otvore“, ktorý prechádza celou šírkou karosérie pickupu za zadnými sedadlami.

Nielen „kuchynská linka“

A práve tento otvor môže slúžiť ako miesto pre integráciu vysúvateľnej „kuchynskej linky“. V rámci nej nájdeme indukčnú varnú dosku, kuchynský drez s prívodom vody, „šuflíky“ s potrebným vybavením či miesto pre rýchlovarnú kanvicu.

Elektrické spotrebiče sú pritom napájané energiou z batérie vozidla. Rivian uvádza, že varením počas týždňového „kempovania“ sa spotrebuje okolo 20 kWh elektrickej energie. To znamená, že si linka v prípade najvyššej verzie elektromobilu Rivian R1T so 180 kWh batériou ukrojí 11 % z jej kapacity.

Určite poteší aj možnosť napájania chladničky v rámci predného kufra, ako aj stan so schodíkmi, ktorý je umiestnený v hlavnom nákladnom priestore vozidla, a to okolo 1,5 metra nad zemou.

Zdroj (vrátane titulnej fotografie): Rivian

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Ford investoval do Rivianu. Ten mu pomôže s vývojom elektromobilu
Rivian predstavil elektrický pickup s extrémnymi parametrami. Na ťahu je Tesla
Tesla odhalila prvú ukážku svojho pickupu a nikto si to nevšimol

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár