„Druhá Tesla“, Rivian, chystá pre Európu menšie elektromobily a zrejme aj továreň

5

Americký e-mobility startup Rivian má podľa svojho šéfa v pláne dobyť aj zámorské trhy, vrátane Európy. Chystá preto menšie elektromobily. A podľa neoficiálnych správ chcú Američania v Európe postaviť aj továreň.

Spoločnosť Rivian má v USA veľmi slušné renomé, napriek tomu, že ešte nepredala ani jeden elektromobil. Mnohí ju dokonca považujú za druhú Teslu. Dôverujú jej aj investori, medzi ktorých patria aj takí giganti ako Amazon a Ford.

Prvými modelmi značky, ktoré sa dostanú na trh v lete, sú veľké SUV Rivian R1S a veľký pickup Rivian R1T so spoločnými základmi. Pre spoločnosť Amazon sa zas chystá výroba elektrickej dodávky, a to v počte 100 000 ks.

A aktuálne sa prostredníctvom šéfa Rivianu, RJ Scaringea, dozvedáme, že americký startup má v pláne aj menšie elektromobily pre kľúčové zámorské trhy, ktorými sú Európa a Čína, píše Teslarati. Tieto modely majú byť šité na mieru príslušným cieľovým trhom.

Rivian vstúpi na európsky trh budúci rok, a to predajom extrémneho SUV R1S. Avšak vyššie objemy predaja očakáva v Európe a Číne až keď budú dostupné ich nasledujúce menšie elektromobily. Tie pritom majú zdieľať kľúčové komponenty so svojimi staršími súrodencami R1S a R1T.

Európska továreň?

Portál Bloomberg prichádza so správou, že podľa ich zdrojov oboznámených s problematikou, ktoré nechceli byť kvôli neverejnému charakteru informácií menované, hľadá spoločnosť Rivian v Európe miesto, kde by postavila svoju ďalšiu továreň.

Miesto zatiaľ vybrané nebolo, americký startup má ale zvažovať niekoľko krajín, vrátane Nemecka, Veľkej Británie a Maďarska. V hre však majú byť aj krajiny mimo Európskej únie.

Spomínané zdroje tiež uvádzajú, že výroba má byť spustená už budúci rok. Ako prvá by sa mala produkovať elektrická dodávka. A Rivian vraj už hľadá aj maloobchodné priestory pre svoje európske showroomy.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Rivian, považovaný za konkurenta Tesly, odhalil ceny svojich elektromobilov
Extrémne elektromobily od Rivianu sa dokážu otáčať ako tank
Internetový gigant Amazon predstavil „vlastnú“ elektrickú dodávku

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

5 komentárov

  1. no, myslim, ze oznacenie „druha Tesla“ je trosku predcasne 😉 od toho maju este hodne daleko a zatial toho moc nedokazali 😉 ale prajem im samozrejme aby im to vyslo, a co najskor, aby uz zmizli konecne spalovaky na smetisko dejin….

  2. Je to tu už až čudne, že každý článok len aby sa čítal ma niekde v nazve Tesla… Druha, uvodzovky a podobne…
    To mate prikaz nadriadeneho? Strašne!!!

  3. Myslím si, že by bolo namieste, ak by MH SR ponúklo startupu Rivian zaujímavu ponuku a miesto na Slovensku, napr. v plánovanom priemyselnom parku pri Košiciach.

Pridajte komentár