Chorvátsky Rimac zverejnil upútavka na elektrický hyperšport, ktorý má konkurovať Tesle Roadster

0

Rimac je po Ferrari ďalšou automobilkou, ktorá reaguje na extrémny elektrický hyperšport Tesla Roadster 2. Jej odpoveďou bude zbrusu nový elektromobil, ktorý predstaví na autosalóne v Ženeve. Ešte predtým nám však ponúka ochutnávku v podobe videoupútavky.

Chorvátsky automobilový startup Rimac šokoval svet v roku 2011, keď prestavil elektrický superšport Rimac Concept One. Ten sa môže pochváliť výkonom 1 224 koní (1 600 Nm), maximálnou rýchlosťou 355 km/h a zrýchlením z 0 na 100 km/h za 2,5 sekundy. Avšak po predstavení druhej generácie modelu Tesla Roadster sa začínajú tieto parametra máliť. Preto príde Rimac už čoskoro s odpoveďou v podobe nového modelu. 

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Roadster: Všetko, čo potrebujete vedieť o 2. generácii
Nebol to vtip, Tesla Roadster skutočne poletí do vesmíru | FOTO
Nová Tesla Roadster spozorovaná a odfotografovaná v rámci bežnej premávky

Dočkáme sa v Ženeve

Svoj nový elektrický model nám Rimac predstaví na autosalóne v Ženeve, ktorý začína 8. marca. Zatiaľ si budeme musieť vystačiť s najnovším teaserom, ktorý nám odhaľuje aspoň prednú časť vozidla. K nemu pripájame aj prvú upútavku z pred 2 mesiacov, ktorá nám ukazuje bočnú siluetu nového elektromobilu.

rimac tesla roadster

Zdroj: Rimac

Nová stratégia spoločnosti

Vzhľadom na novú stratégiu spoločnosti je predstavenie nového modelu pre mnohých prekvapením. Rimac sa totiž pretransformoval z výrobcu hyperautomobilov na OEM dodávateľa komponentov pre elektrifikované vozidlá. Veď aktuálne dodáva batérie do plug-in hybridu Koenigsegg Reger, pričom jeho batérie bude používať aj pripravovaný hyperšport od Aston Martin. Na druhej strane, neexistuje asi lepší „marketing“ ako krásne a technologicky vyspelé športové vozidlo. My veríme, že takým nový Rimac bude.

Zdroj: electrek.co

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár