Renault Zoe R110: Facelift európskeho bestselleru by mal priniesť nielen výkonnejší motor a rýchlejšie nabíjanie

0

Francúzsky magazín Auto Plus priniesol informáciu, že najpredávanejší automobil do zásuvky za rok 2017 v Európe, Renault Zoe, sa dočká v júli faceliftu. Ten by mohol priniesť množstvo vylepšení. Okrem iného aj výkonnejší elektromotor a podporu rýchlonabíjania prostredníctvom CCS. A možno aj efektívnejšiu batériu.   

Renault Zoe je už 2 roky po sebe bestsellerom medzi elektrickými a plug-in hybridnými automobilmi v rámci európskeho trhu. A všetko nasvedčuje tomu, že francúzska automobilka nechce ustúpiť z tejto pozície. Preto sa chystá svoj elektromobil nižšej triedy vylepšiť.

110-koňový elektromotor

Web Pushevs na základe svojich zdrojov predpokladá, že nové Zoe dostane nový elektromotor s výkonom 110 koní (82 kW), a to na základe novoobjavenej špecifikácie R110. Ako vieme, aktuálny model nesie označenie R90, pričom disponuje 90 konskými silami. To prinesie lepšie dynamické vlastnosti a zrejme aj vyššiu efektivitu pri diaľničnej rýchlosti.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Nový Nissan Leaf dostal slovenské ceny. Predávať sa bude v 4 stupňoch výbavy
Hyundai Kona Electric môže byť hit. Ponúkne reálny dojazd 470 km a dobrú dynamiku aj cenu

CCS na palube

Napriek tomu, že Renault Zoe disponuje vysoko nadštandardnou palubnou nabíjačkou (22 alebo 43 kW), absenciu podpory rýchlonabíjania môžeme považovať za značnú konkurenčnú nevýhodu. Nová verzia by však mala tento hendikep odstrániť. A to vďaka systému CCS.

Pribudnúť by ďalej mali aj bezpečnostné systémy ako AEB, LKAS či ACC, LED svetlomety, delené zadné sedadlá alebo vyhrievané predné sedadlá. A to nemusí byť všetko.

Nová batéria?

Renault Zoe používa batérie od spoločnosti LG Chem. Tá tento rok uvádza na trh batérie s novými článkami NCM 811, ktoré majú vyššiu energetickú hustotu. Takže sa môžeme dočkať aj novej batérie, ktorá môže mať vyššiu kapacitu a teda zabezpečí elektromobilu vyšší dojazd.

Renault Zoe si môže taktiež zachovať pôvodnú kapacitu batérie, čo by ale znamenalo nižšie náklady na novú batériu. To by sa mohlo premietnuť do nižšej ceny vozidla, resp. terajšia cena vozidla by mohla byť zachovaná, pričom Zoe by mohlo mať bohatejšiu základnú výbavu. Alebo sa dočkáme ďalšej kapacitnej verzie. Tak či onak, faceliftovaný Renault Zoe by mohol priniesť ďalší posun v oblasti dostupných elektrických vozidiel. A to už v spomínanom júli.

Zdroj: Pushevs, titulná fotografia: Renault

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár