Unikli špecifikácie aj fotografia nového Renaultu Zoe. Dojazd takmer 400 km

1

Predstavenie novej generácie úspešného elektromobilu Renault Zoe je už za dverami. Nie je preto žiadnym prekvapením, že došlo k úniku informácií. A tie sú najmä pozitívne. Novinka by mohla niesť meno Renault Zoe Neo, pričom sa dočká mnohých vylepšení.

Renault Zoe bol niekoľko rokov po sebe najpredávanejším elektromobilom na európskom trhu. Jeho dominanciu prerušil až minulý rok nový Nissan Leaf. Renault sa určite pokúsi vrátiť späť na trón, avšak vďaka konkurencii to bude mať podstatne ťažšie. Bude tak musieť ponúknuť veľmi vydarené vozidlo.

52 – 54 kWh batéria

Uniknuté informácie naznačujú, že Renault Zoe Neo by mohol byť konkurencieschopný. Veď by mal ponúknuť vyšší dojazd ako priamy konkurenti Peugeot e-208 a Opel Corsa-e. Jeho batéria by mala mať kapacitu 52 až 54 kWh. Je pritom možné, že k dispozícii bude aj verzia s 30 kWh batériou.

Väčšia batéria by mala zabezpečiť podobný dojazd ako základná verzia Tesly Model 3, a to 380 až 390 km (WLTP). To je pritom o 40 až 60 km viac ako v prípade konkurentov z koncernu PSA. Zoe Neo má ponúknuť identický výkon ako modely e-208 a Corsa-e, teda 100 kW.

Konečne podpora rýchlonabíjania, ale…

Palubná nabíjačka novinky Renault Zoe Neo by si mala zachovať výnimočný výkon 22 kW, aj keď v minulosti bola tiež dostupná 43 kW verzia. To však len z dôvodu, že 1. generácia Zoe nepodporovala DC rýchlonabíjanie. Novinku už bude možné nabíjať jednosmerným prúdom z rýchlonabíjačiek. „Uniknutý“ maximálny podporovaný výkon 50 kW (cez CCS) by však bol veľkým sklamaním.

Veď elektromobil s dojazdom takmer 400 km už nie je žiadnym mestským „vozítkom“. Navyše nejde o žiadneho špunta, ale o 5-dverový 5-miestny hatchback segmentu. Vozidla tohto typu sa pritom využívajú aj ako rodinné autá.

Ďalšie zmeny

Výraznejších zmien by sme sa mali dočkať aj v interiéri, ktorý by mal byť veľmi podobný novej generácii modelu Clio. Podľa ďalších informácií by mal mať Renault Zoe Neo v štandarde LED svetlomety, zadné kotúčové brzdy, tempomat či systém automatického brzdenia.

Pripomíname, že nejde o oficiálne informácie. Na ich potvrdenie či vyvrátenie však nebudeme musieť čakať dlho. Renault Zoe Neo má byť totiž predstavený už v pondelok 17. júna. Sme zvedaví, či nám Renault pri tejto príležitosti prezradí aj cenu. Tá základná by pritom mohla byť podobná cenám spomínaných modelov od PSA. T.j. 30 00031 000 €, resp. o niečo viac.

Zdroj (vrátane titulnej fotografie): Pushevs

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Cena Renaultu Zoe sa v Rumunsku mení v závislosti od úrovne znečistenia ovzdušia
Elektrické mini-SUV Renault K-ZE za 15 000 € prešlo prvým testom
Renault chystá cenovo dostupného konkurenta Nissanu Leaf

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. No mne by zase ten výkon nabíjania 50 kW DC až tak veľmi nevadil. Však donedávna to bol štandard. (Veď väčšinou sa elektroautá aj tak nabíjajú v noci lacným nočným prúdom.)
    Mimoriadne oceňujem LED svetlomety (aj keď tie sa už tiež pomaly stávajú štandardom).
    Celkom pokojne by som prijal fakt, keby mi to auto hovorilo „pane“…

Pridajte komentár