Renault Zoe II: Nová generácia má ponúknuť množstvo vylepšení

0

Druhá generácia druhého najpredávanejšieho elektromobilu na európskom trhu, ktorým je Renault Zoe, sa pomaly blíži. Dôkazom je uniknutý dokument, ktorý odhaľuje aj príchod 3 hybridných modelov. Akých vylepšení sa máme dočkať?

Elektrický hatchback segmentu B od Renaultu sa teší veľkej obľube. Veď v minulom roku sa stal 2. najpredávanejším autom do zásuvky, pričom v predchádzajúcich rokoch tomuto „rebríčku“ dominoval. Na trh prišiel už v roku 2012, pričom sa dočkal dvoch upgrade-ov.

Je však už najvyšší čas, aby výrobca ponúkol novú generáciu vozidla. Veď na trh sa chystá viacero konkurentov. A tak musí Renault ponúknuť „modernejšie“ parametre, najmä čo sa týka batérie, dojazdu a nabíjania.

Na novinku by sme pritom nemali dlho čakať, nakoľko uniknutý dokument hovorí o tom, že druhá generácia modelu Renault Zoe pôjde do výroby už v septembri tohto roka. Novinka bude postavená na novej špecializovanej platforme, čo je dôkazom, že sa jedná o nové vozidlo a nielen „facelift“.

Väčšia batéria a CCS

Francúzsky portál Largus informuje, že Renault Zoe 2 dostane do vienka 50 kWh batériu (aktuálne 41 kWh), ktorá sa postará o dojazd 400 km podľa cyklu WLTP (aktuálne 400 km NEDC, reálne cca 300 km). Ďalším dôležitým vylepšením má byť podpora DC rýchlonabíjania prostredníctvom CCS portu. A to výkonom 100 kW.

Jedná sa o zásadnú zmenu, nakoľko súčasný model nie je možné nabíjať jednosmerným prúdom. Ten obsahuje 22, resp. 43 kW palubnú nabíjačku, ktorá umožňuje nabíjanie na AC nabíjačkách cez konektor Type 2.

Čo sa týka výkonu, neočakávajú sa zmeny a ak, tak len drobné. Veď najnovšia verzia súčasnej generácie ponúka výkon 80 kW (109 k) a krútiaci moment 225 Nm. Pritom z vlastnej skúsenosti vieme, že už slabšia 68 kW verzia má dostatok dynamiky.

Novinka má taktiež disponovať autonómnymi funkciami 2. úrovne, čo zahŕňa napríklad asistenta pre udržiavanie vozidla v jazdnom pruhu či pokročilý adaptívny tempomat, ktorý umožňuje autonómnu jazdu v kolóne.

Na ceste sú aj 3 hybridy

Spomínaný uniknutý dokument, taktiež odhalil, že automobilka Renault chystá 3 hybridné modely. A to hybridné Clio 5. generácie, ako aj plug-in hybridné verzie modelov Megane a Capture 2. generácie. Všetky 3 vozidlá sa majú dostať do výroby v roku 2020.

Zdroj: The Driven, titulná ilustračná fotografia (neoficiálny render): auto-moto.com

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Prekvapenie: Renault predstavil v Paríži cenovo dostupné elektrické SUV
Elektrický Peugeot 208 “Made in Slovakia” ponúkne slušné parametre
Elektrický Opel Corsa má byť Volks-Elektro-Wagen a nie Tesla-Fighter

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár