Nový Renault Zoe sa chystá do výroby. Mal by byť lacnejší

0

Renault pred pár dňami prezentoval svoju produkčnú stratégiu, ktorá sa týkala najmä elektromobility. Predstavil novú elektrickú platformu a výrobné plány týkajúce sa nových elektrických modelov Zoe a Kangoo. Čo môžeme očakávať od druhej generácie úspešného elektromobilu Renault Zoe?

Automobilka Renault plánuje v budúcom mesiaci pozastaviť výrobu vo svojej továrni vo francúzskom meste Flins, kde sa vyrába model Zoe. Dôvodom je príprava výrobných liniek na produkciu jeho 2. generácie a zvýšenie výrobných kapacít.

Zdvojnásobenie produkcie

Renault informuje, že vďaka spusteniu novej továrne LG Chem v Poľsku, ktorá dodáva francúzskej automobilke batérie, môže navýšiť produkciu Renaultu Zoe. A to až 2-násobne, čo je výborná správa, keďže väčšina výrobcov nedokáže uspokojovať dopyt po svojich elektrických modeloch, aj kvôli nedostatku batérií.

Od septembra tohto roku má byť Renault schopný vyrábať až 440 vozidiel denne, čo by malo znamenať viac ako 3 000 vozidiel týždenne, ak počítame so 7-dňovou prevádzkou. A to je veľmi slušný objem, čo by určite uznal aj Elon Musk… Takže čakacie lehoty na tento žiadaný elektromobil by sa mali podstatne skrátiť.

Nižšia cena modelu Zoe prioritou

Šéf Renaultu Carlos Ghosn si myslí, že pre európske a ázijské trhy je reálny dojazd okolo 300 km viac ako dostatočný, a preto sa chce sústrediť na znížovanie ceny. A keďže súčasný model Zoe Z.E. 40 disponuje batériou s kapacitou 41 kWh a reálnym dojazdom okolo 300 km, dá sa očakávať, že nový model sa nedočká väčšej batérie, ktorá by predražila jeho výrobu.

Dojazd 300 km pre tento typ vozidla je určite primeraný, takže to nebude na škodu. Budeme tak zvedaví na cenovku novinky. Cena Renaultu Zoe na našom trhu začína aktuálne na sume 30 900 €. Ak by sa podarilo znížiť cenu na 25 000 € a obnovili by sa dotácie vo výške 5 000 €, bol by to určite zaujímavý „deal“. Nuž, budeme dúfať. 🙂

Očakávané vylepšenia

Samozrejmosťou by už mala byť konečne podpora rýchlonabíjania prostredníctvom štandardu CCS. Očakávajú sa aj nové bezpečnostné prvky ako AEB, LKAS a ACC, a to nielen kvôli získaniu plného počtu hviezdičiek v testoch Euro NCAP.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Vylepšená verzia modelu Nissan Leaf sa už testuje. Čo môže priniesť?
Elon Musk prisľúbil kompaktný elektromobil Tesla. Zrejme na spôsob VW Golf
Nový “slovenský” Peugeot 208 dostane 2 elektrické verzie, vrátane športovej

Taktiež veríme v delené zadné sedadlá, keďže tie v prípade súčasnej generácie výrobca považoval za zbytočný luxus. Podľa niektorých zdrojov, by mal Renault Zoe 2 narásť do dĺžky, čo by sa malo prejaviť na väčšom batožinovom priestore.

Zdroj: Pushevs

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár