Renault má chystať elektro-SUV menom Zandar s dojazdom cez 500 km

2

Aktuálne sa objavili ďalšie správy ohľadom pripravovaných elektrických „SUV-čiek“ značky Renault. Tentokrát ide o neoficiálne informácie, podľa ktorých sa jedno z troch možných vozidiel tohto typu bude volať Renault Zandar, pričom máme očakávať naozaj slušný dojazd.

Renault „Zandar“ vyrastie s najväčšou pravdepodobnosťou na platforme CMF-EV. Má byť prvým zo „série“ elektrických SUV – na trh sa má dostať budúci rok. S dĺžkou 4,2 metra by išlo o kompaktný SUV/crossover elektromobil, s ktorými sa v ostatnej dobe roztrhlo vrece.

Chystá sa do pomerne silne zastúpeného segmentu

Elektrická novinka by mohla konkurovať modelom ako Hyundai Kona, Kia e-Soul, Opel Mokka-e, DS 3 Crossback E-Tense či o niečo väčším modelom Kia e-Niro, Peugeot e-2008 a Citroen e-C4. A to aj z hľadiska výkonu, ktorý má byť medzi 95 a 147 kW. Je tiež možné, že rovnako ako Kona, Soul a Niro ponúkne 2 výkonnostné varianty.

A tie by sa mali líšiť aj kapacitou batérie. Top verzia má totiž ponúknuť dojazd cez 500 km a špekuluje sa aj o verzii s dojazdom okolo 300 km. Renault Zandar má byť „plochší“ ako bežné SUV, a to vďaka menšej svetlej výške a nižšej línii strechy.

To by celkom korešpondovalo so slovami Gillesa Normanda, viceprezidenta programu elektrických vozidiel Renault, ktorý v máji uviedol, že 2 z chystaných elektromobilov značky budú mať väčšiu svetlú výšku ako bežné vozidlá, ale zároveň ponúknu výbornú aerodynamiku.

Dizajn vozidla by mal vychádzať zo zaujímavého konceptu Morphoz, ktorý bol predstavený na jar. „Zandar“ by sa mal dostať na trh budúci rok. V roku 2022 sa zas máme dočkať o triedu väčšieho elektrického SUV, ktoré má spadať do segmentu, kde nájdeme model Renault Kadjar.

A to by nemalo byť zo strany francúzskej automobilky všetko. Zvažovať má totiž aj veľké 7-miestne SUV. Spomínané modely sú pritom zrejme súčasťou plánu, v rámci ktorého chce Renault do konca roka 2022 ponúknuť 8 elektrických vozidiel.

Zdroj: Caradisiac via Electrive

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elektrický Renault Twingo Z.E. svojou „prvou“ cenovkou prekvapil, nemilo
Dacia ukázala svoj prvý elektromobil. Má byť najlacnejším na európskom trhu
Čínske elektromobily sú pre Európu hrozbou, varuje predseda Renaultu

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

Pridajte komentár