Renault potvrdil príchod mestského elektromobilu Twingo a ďalších e-áut

2

Automobilka Renault pri príležitosti prezentácie predaja svojich vozidiel za rok 2019 potvrdila, že tento rok uvedie na trh mestský elektrický hatchback Renault Twingo Z.E., ako aj ďalšie elektrifikované modely s hybridným a plug-in hybridným pohonom.

Podľa skorších správ sa zdá, že Renault začal pracovať na svojom mestskom elektromobile Twingo Z.E. už pred pomerne dlhou dobou, pričom skoršiemu uvedeniu na trh mohli brániť obavy z „kanibalizácie“ úspešného elektrického modelu Zoe, zamýšľa sa portál Pushevs.

Jeho nová generácia však prichádza s podstatne väčšou batériou (52 kWh) a dojazdom (395 km – WLTP), čo otvára dvere o triedu menšiemu modelu (segment A) s menšou batériou, ktorý by mal ponúknuť značne nižší dojazd, čím by vznikla podstatne diferencovaná ponuka.

26,8 kWh batéria?

Špecifikácie tohto modelu zatiaľ nepoznáme, môžeme však „špekulovať“, že „pod kapotu“ modelu Renault Twingo Z.E. by sa mohla dostať batéria zo starších verzií modelu Zoe (22 alebo 41 kWh) alebo z modelu K-ZE (26,8 kWh), ktorý sa nedávno začal predávať v Číne, pričom má neskôr doraziť aj na európsky trh.

Najpravdepodobnejšie sa nám pritom javí použitie „zlatej strednej cesty“, teda 26,8 kWh batérie, ktorá by mohla priniesť dostatočný „mestský“ dojazd, ako aj zaujímavú cenovku. Pre porovnanie, koncernové trojičky Volkswagen e-up 2020, Škoda Citigoe iV a SEAT Mii Electric disponujú 36,8 kWh batériou a dojadzom okolo 260 km (WLTP).

Ich cena sa pritom pohybuje okolo 21 000 až 22 000 € bez zahrnutia bonusov. Takže Renault Twingo Z.E. by mohol prísť so „zaujímavejšou“ cenovkou.

Okrem modelu Twingo Z.E. spomína Renault vo svojej tlačovej správe aj „hybridné a plug-in hybridné ponuky“ pre tento rok. Tým pravdepodobne naráža minimálne na modely Clio E-TECH a Captur E-TECH Plug-in.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Lacné elektrické „SUV“ K-ZE príde do Európy, potvrdil Renault
Ako je na tom elektromobil Renault Zoe po nájazde 300 000 km?
Kia chce premeniť model Picanto na cenovo dostupný elektromobil

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

Pridajte komentár