Elektrický Renault Twingo Z.E. našťastie dostane aj lacnejšie verzie

0

Nemecký úrad BAFA nedávno odhalil prvú cenovku novinky Renault Twingo Z.E., ktorá nemilo prekvapila. „Našťastie“ sa ukázalo, že tá sa vzťahuje k špeciálnej limitovanej edícii „Vibes“, pričom sa dočkáme aj lacnejších verzií.

Prvotnú limitovanú edíciu nového mestského elektromobilu Renault Twingo Z.E. bude možné objednať na prvých trhoch od budúceho mesiaca (v Nemecku od augusta, vo Francúzsku od septembra). Prvé dodávky sú naplánované na koniec roka.

Táto špeciálna verzia stojí v Nemecku 20 831,94 € bez DPH, pričom výsledná suma s tamojšou DPH a predkonfigurovanou výbavou je 25 666,21 €, uvádza Renault vo svojej tlačovej správe pre nemecký trh. A podľa globálnej „tlačovky“ je základom verzie „Vibes“ stupeň výbavy Intens.

Top výbava a špeciálne prvky

V prípade súrodenca Zoe je Intens najvyššou z troch výbav, takže sa možné, že elektromobil Twingo „Vibes“ ponúkne plnú výbavu a prvky, ktoré sú určené výhradne pre špeciálnu prvotnú verziu. Francúzska automobilka pritom uvádza, že „limitka“ bude dostupná v exkluzívnej farbe Valencia Orange a so 16″ špeciálnymi kolesami či detailami, ktoré nenájdeme v bežných verziách.

Ohľadom výbavy verzie Vibes nám toho ale Renault zatiaľ moc neprezradil. Vieme len, že v interiéri nájdeme 7″ dotykový displej, ktorého systém podporuje Android Auto a Apple CarPlay a sedadlá kombinujúce kožený a látkový materiál.

Lacnejšie verzie neskôr

Pozitívnou správou, ktorá prichádza oficiálne z Francúzska, je, že k dispozícii budú aj lacnejšie verzie. Tie bude možné v Nemecku objednať od 4. štvrťroku. Prvé dodávky sú pritom naplánované na jar budúceho roka.

Cena lacnejších verzií zatiaľ známa nie je, logicky by sme však mohli očakávať, že bude nižšia ako v prípade konkurenčných modelov od koncernu VW Group (napr. Volkswagen e-upŠkoda Citigoe iV). Tie totiž ponúkajú relatívne slušnú výbavu a podstatne väčšiu batériu aj dojazd (cez 250 km – WLTP) ako Renault Twingo Z.E. (180 km – WLTP).

Dúfajme pritom, že cenotvorba Renaultu nebude postrádať logiku a zohľadní spomínanú konkurenciu, ktorá u nás stojí, resp. stála, keď bola dostupná (Škoda Citigoe iV je aktuálne vypredaná), okolo 21 000 – 22 000 €. Známe špecifikácie modelu Renault Twingo Z.E. nájdete v našom samostatnom článku.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Renault má chystať elektro-SUV menom Zandar s dojazdom cez 500 km
Elona Muska trápia vysoké ceny elektromobilov Tesla. Chce to zmeniť
Volkswagen e-up je na Slovensku opäť v predaji. Aj s cenovým bonusom

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár