Renault Twingo Z.E. má byť v základe lacnejší ako VW e-up či SEAT Mii Electric

2

Unikli dokumenty, z ktorých vyplýva, že mestský elektromobil Renault Twingo Z.E. bude lacnejší ako konkurenti od koncernu VW Group. Nemusí však ísť o výhodnejšiu ponuku.

Počiatočné informácie ohľadom ceny Renaultu Twingo Z.E., ktorý príde na prvé trhy koncom roka, priniesli veľké sklamanie. Ukázalo sa však, že sa týkali špeciálnej limitovanej edície Vibes (25 666 € – nemecký trh).

Renault neskôr uviedol, že k dispozícii budú aj lacnejšie varianty, konkrétnejší ale nebol. Uniknuté dokumenty, ktoré sa spomínajú na fóre Forumpro, však majú odhaľovať ceny štandardnej verzie v troch stupňoch výbavy, ktoré platia pre francúzsky trh, upozorňuje Pushevs.

3 varianty

Najlacnejší variant (E1/Life) má vyjsť vo Francúzsku na 21 350 €. Stredný variant (E2/Zen) bude podstatne drahší – 24 250 €. „Topka“ (E3/Intens) má stáť 25 450 €. Základná verzia je teda v rámci francúzskeho trhu minimálne „na oko“ lacnejšia ako zrejme najväčší tamojší konkurenti, a to Volkswagen e-up či SEAT Mii Electric (nie je dostupný na slovenskom trhu).

renault twingo z.e. cena

Zdroj: Forumpro via Pushevs

Tieto koncernové modely sa vo Francúzsku totiž v základe predávajú za 23 740 €, resp. 21 920 €. SEAT Mii Electric je pritom najlacnejším z koncernových trojičiek, ku ktorým patrí aj Škoda Citigoe iV. Tá sa aktuálne vo Francúzsku nepredáva, takže nemožno porovnať jej cenu s elektromobilom od Renaultu. Každopádne Twingo Z.E. by malo byť lacnejšie.

A to je logické, keďže Volkswagen e-up či Škoda Citigoe iV, ktoré u nás stoja, resp. stáli, keď boli dostupné, okolo 21 000 až 22 000 €, disponujú batériou s kapacitou 36,8 kWh, dojazdom okolo 260 km (WLTP) či rýchlonabíjaním (40 kW). Renault Twingo Z.E. pritom ponúka batériu s kapacitou 22 kWh, dojazd 190 km (WLTP) a AC nabíjanie „Chameleon“ s max. výkonom 22 kW.

V SR zrejme menej

Na základe porovnania slovenských a francúzskych cien VW e-up môžeme očakávať, že v SR bude stáť elektrické Twingo menej ako 22 600 € (cena základnej verzie modelu e-up na našom trhu), resp. 21 400 € (cena základnej verzie modelu e-up na našom trhu s cenovým bonusom).

Samozrejme, záležať bude aj od výbavy, s ktorou budú obe vozidlá v SR dostupné. Vzhľadom na špecifikácie by sa tiež dalo očakávať, že Twingo bude lacnejšie aj ako Škoda Citigoe iV (21 190 €, resp. 19 990 € po bonuse). Avšak tento model je u nás už dlhšie nedostupný, pričom podľa Pushevs je v niektorých krajinách čakacia doba na koncernové trojičky takmer jeden rok. A to môže Renault teoreticky zohľadniť aj pri cenotvorbe. Nuž, uvidíme.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Aliancia „Renault-Nissan“ hlási prielom v oblasti nákladov na výrobu elektromobilov
Renault má chystať elektro-SUV menom Zandar s dojazdom cez 500 km
Renault poskytol každej domácnosti z obce Appy elektromobil na 3 roky

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

Pridajte komentár