Elektrický Renault za 20 000 € budú Francúzi vyvíjať s čínskym partnerom

1

Ako už vieme, Renault chystá malý elektromobil Renault Twingo, ktorého cena bude začínať pod 20 000 €. A aktuálne sa dozvedáme, že tento model bude vyvíjať v spolupráci s čínskym partnerom.

Automobilka Renault koncom minulého roka v rámci svojho „Dňa investorov“ odhalila koncepčné elektrické Twingo novej generácie. Uviedla pritom, že tento malý mestský hatchback ponúkne najvyššiu efektivitu vo svojej triede (spotreba len 10 kWh/100 km) a veľmi nízku emisnú stopu. A to za cenu začínajúcu pod 20 000 €.

Následne sa objavili informácie o rokovaní spoločností Renault a VW ohľadom možnej spolupráce na malých cenovo dostupných elektromobiloch. A to s cieľom znížiť náklady na vývoj a výrobu. Dnes však už vieme, že rokovania dopadli neúspechom.

Renault sa obracia na Čínu

Pred pár dňami koncern VW Group oznámil, že vedenie spoločnosti schválilo projekt vstupných elektromobilov s cenou cca 20 000 €. Z oznámenia pritom vyplýva, že tento projekt sa bude realizovať interne. A aktuálne hovorca Renaultu uviedol, že vývoj elektrického Twinga novej generácie bude prebiehať v spolupráci s čínskym partnerom, informoval Bloomberg.

Podľa hovorcu spoločnosti Renault má táto spolupráca urýchliť vývoj a znížiť náklady. A dodal, že „styling“ vozidla a pokročilé inžinierstvo sa budú realizovať vo Francúzsku. Bloomberg s odvolaním sa na nemenovaný zdroj tiež informuje, že Renault sa chce vďaka spolupráci s Číňanmi naučiť, ako rýchlejšie napredovať vo vývoji elektromobilov.

A ďalšie zdroje mali uviesť, že nový elektrický Renault Twingo „E-Tech“ by sa mal dostať do predaja v roku 2026, čo by malo byť v súlade s plánom spoločnosti z minulého roka.

Žiaľ, meno čínskeho partnera spoločnosti Renault nie je známe. Agentúra Reuters v tejto súvislosti hovorí o čínskej strojárskej firme, takže sa aktuálne nezdá, že by bola týmto partnerom jedna z mnohých čínskych automobiliek, ktoré vyrábajú elektromobily.

renault twingo e-tech

Zdroj: Renault

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Renault 5 sa chystá do predaja. Spoznali sme pritom aj prvé cenovky
Renault 4 má byť „švajčiarsky armádny nôž“ v segmente B
Európa potrebuje Marshallov plán pre elektromobily, vrátane dotačného fondu, hovorí šéf ACEA a Renaultu
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár