V rámci obchodných domov IKEA bude možné prenajať elektromobily Renault, a to od 7 €

0

Renault Mobility a obchodná sieť IKEA uzatvorili partnerstvo, ktoré prinesie zákazníkom jednoduché a cenovo dostupné samoobslužné zapožičanie áut. Táto inovatívna požičovňa bude dostupná 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Vo flotile vozidiel nájdeme hlavne osobné aj úžitkové vozidlá s plne elektrickým pohonom.

Prvá samoobslužná požičovňa áut v rámci obchodných domov IKEA bola v týchto dňoch spustená na prevádzke v Paríži. Do septembra bude služba dostupná vo všetkých 32 domoch IKEA vo Francúzsku. Verejnosť bude mať k dispozícii takmer 300 osobných aj úžitkových vozidiel. A to plne elektrické modely Renault Zoe a Kangoo Z.E., ako aj bežné modely Trafic a Kangoo.

Do 2 rokov čisto elektrická celoeurópska flotila

Spočiatku bude vozový park obsahovať elektrické aj spaľovacie modely Renault, a to v závislosti od dostupnosti nabíjacej infraštruktúry v rámci jednotlivých lokalít. Do roku 2020 však už bude obsahovať len elektromobily a bude dostupný v rámci celej Európy, a teda aj na Slovensku.

renault mobility ikea elektromobily prenajom

Jednoduché a cenovo dostupné zapožičanie cez mobil

Zapožičanie vozidla prebieha prostredníctvom mobilnej aplikácie Renault Mobility. V nej zákazník vidí aktuálnu dostupnosť vozidiel na všetkých odberných miestach. A to či už v rámci siete IKEA, alebo iných sietí Renault Mobility. Cena za prenájom začína vo Francúzsku na sume 7 € na hodinu a zahŕňa DPH, poistenie a 100 km dojazd.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Facelift Renaultu Zoe prinesie nielen výkonnejší motor a rýchlejšie nabíjanie
Audi prestavilo stratégiu elektrifikácie: 20 e-modelov do 7 rokov
Ocenený slovenský startup Voltia dodá DPD až 100 svojich elektromobilov

Nadrozmerný nákup si môžete odviesť na zapožičanej dodávke

Išli ste si pre drobnosť a nakoniec ste kúpili skriňu? So službou Renault Mobility to nie je žiadny problém. Jednou z veľkých výhod služby Renault Mobility v rámci siete IKEA bude možnosť zapožičania vozidla, ktorým si odveziete domov tovar, ktorý nedokážete odniesť alebo sa vám nezmestí do vlastného auta.

IKEA podporuje elektromobilitu

IKEA je členom koalície 10 nadnárodných spoločností EV100, ktoré podporujú elektromobilitu. V rámci všetkých obchodných domov spoločnosti vyrastú nabíjacie stanice a celá jej logistická flotila, vrátane vozidiel dodávateľov, bude elektrická. A to najneskôr do 10 rokov.

Zdroj: Renault

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár