Unikli fotografie elektromobilov Renault Megane-E, Mercedes-Benz EQG a Mercedes-Benz EQE

1

Krátko pred začiatkom veľkého medzinárodné autosalónu IAA Mobility 2021 v Mníchove, kde sa predstaví aj množstvo elektromobilov, unikli fotografie troch z nich. A to kompaktného crossoveru Renault Megane E-Tech Electric, offroadu Mercedes-Benz EQG a sedanu vyššej strednej triedy Mercedes-Benz EQE.

Kompaktný Renault Megane E-Tech Electric vychádza z konceptu Megane eVision s rozmermi 4 210 x 1 800 x 1 505 x 2 770 mm (dĺžka x šírka x výška x rázvor). Podľa skorších informácií by sa mohla sériová verzia modelu, ktorý výrobca považuje za kríženca hatchbacku a SUV, dostať na trh ešte tento rok.

Renault Megane E-Tech Electric vyrástol na novej modulárnej platforme od aliancie Renault-Nissan-Mitsubishi – CMF-EV. Francúzi už pritom zverejnili informácie, že ich novinka je vybavená elektromotorom s výkonom 160 kW (pohon prednej nápravy) a batériou s kapacitou 60 kWh, ktorá zabezpečí dojazd 450 km (WLTP).

Renault taktiež prezradil hmotnosť (1 650 kg), krútiaci moment (300 Nm), zrýchlenie z 0 na 100 km/h (pod 8 s) či maximálny nabíjací výkon (130 kW DC / 22 kW AC). A avizuje tiež „najtenšiu batériu na trhu“, aerodynamický dizajn, úplne nový TMS, „špeciálne“ tepelné čerpadlo či OTA aktualizácie.

Nové Mercedesy z rodiny EQ

Únik fotografií, na ktoré upozornil portál CocheSpias, sa týka aj elektrického sedanu vyššej strednej triedy Mercedes-Benz EQE. Ten by mal byť druhým modelom, ktorý príde na trh na novej špecializovanej platforme pre elektromobily. A to po vlajkovej lodi EQS.

Podľa informácií ešte z roku 2019 by mal byť Mercedes-Benz EQE vďaka novej platforme kratší ako súčasná generácia triedy E, avšak zároveň ponúknuť porovnateľný vnútorný priestor ako trieda S. Čo sa týka techniky, tá by sa nemala výrazne líšiť od tej z modelu EQS.

Zdá sa, že jedným z prvým skutočných elektrických sériových elektro-offroadov sa stane model Mercedes-Benz EQG. Keď to zjednodušíme, môžeme ho označiť za elektrickú verziu legendárnej triedy G. Mal by však vyrásť na dedikovanej „e-platforme“, takže čo sa týka konštrukčného základu a techniky, pôjde zrejme o úplne nové vozidlo.

Viac informácií ohľadom spomínaných elektromobilov sa dozvieme v priebehu nasledujúcich dní, keďže tieto modely zažijú svoju premiéru na mníchovskom autosalóne IAA Mobility 2021.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Spoznali sme cenovky elektrickej vlajkovej lode od Mercedes-Benz, teda modelu EQS
Renault urýchľuje e-mobility plány. Chystá 10 elektromobilov či „vlastné“ lacnejšie batérie
Mercedes-Benz oznámil elektromobil s dojazdom cez 1 000 km a transformáciu na „elektromobilku“

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár