Renault chystá ešte menší elektromobil s cenou pod 23 000 €

2

Šéf koncernu Renault aktuálne uviedol, že pracujú na novom malom „cenovo dostupnom“ elektromobile. Ten by sa mal zaradiť pod chystaný subkompakt Renault 5 a konkurovať tak napr. chystanému VW ID.1.

Automobilky si začínajú uvedomovať, že potrebujú aj menšie a cenovo dostupnejšie elektromobily, ktoré sú mimo čínsky trh nedostatkovým tovarom. A lacnejšie modely avizuje aj Renault. Francúzi už skôr uviedli, že okolo roku 2024 uvedú na trh nástupcu modelu Zoe – subkompaktný hatchback Renault 5, ktorého cena by sa mala na základe vyjadrení ešte z roku 2021 pohybovať v rozmedzí 20 000 až 25 000 €.

A aktuálne sa dozvedáme, že Renault chystá ešte menší plne elektrický model, o čom informoval Autocar na základe vyjadrení šéfa koncernu Renault Lucu de Mea v rámci podujatia Future of the Car. Tento model má podľa De Mea priniesť demokratizáciu elektromobilov, čo potenciálne akceleruje ich množstvo.

„Európske Kei car“

Šéf Renaultu pritom povedal, že sa mu páči idea preloženia japonských vozidiel „Kei car“ do európskeho jazyka. V koncepcii týchto mestských vozidiel je podľa neho určitá inteligencia, pretože nejde len o produktovú záležitosť. Tieto vozidlá majú totiž spájať produkt a regulácie (definované sú rozmery aj výkon týchto vozidiel), pričom výsledkom by mala byť efektívna a málo zaťažujúca mobilita.

Autocar tiež uvádza, že model bude stáť pod 20 000 GBP, čo je cca 23 000 €. To sa však s ohľadom na rok uvedenia na trh 2027 (podľa Mea), vlastné modely, ako aj chystané konkurenčné elektromobily, nezdá ako nízka cena (teda ak bude blízka 23 000 € a nie výrazne pod touto sumou), ktorá by mala spôsobiť „revolúciu“.

Veď koncern Renault dnes predáva Daciu Spring od cca 20 000 € a model Renault Twingo Z.E. na domácom trhu od cca 25 000 € (v roku 2020 sa predával od cca 21 000 €). Napr. VW nedávno avizoval, že pracuje na malom elektromobileVolkswagen ID.1“ s cenou začínajúcou pod 20 000 €. A čínske cenovo dostupné elektromobily už radšej ani nespomíname. Takže sme zvedaví, čo avizovaná novinka od Renaultu ponúkne, resp. na jej finálnu cenu v roku 2027.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
„Cenovo dostupný“ elektromobil od Renaultu vstúpil do testovacej fázy
Renault predstavil nástupcu elektromobilu Twizy a chystá nabíjaciu sieť so 400-kW nabíjačkami
Vyrovnanie cien elektromobilov a spaľovákov je podľa Volva blízko. Honda a Renault nesúhlasia

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

  1. Lacnejší elektromobil nemusí byť automaticky aj fyzicky maličký! Za rozumnú považujem veľkosť Pola, resp. Golfu. nízka cena by mala byť dosiahnutá jednoduchým prevedením, nevyhnutným vybavením a motorizáciou, ktorá je dostatočná pre rýchlosti 50/90/110 km/hod.

    BEV takéhoto prevedenia však nevyhovuje žiadnemu výrobcovi v EU, a dovezené z Číny cestou škaredo priberie na cene! ….

  2. No neviem, ale ked nastupca Zoe R5 ma stat 20-25 takze stred 23, tak preco by som kupoval mensie cudo za tiez 23? To mi hlava neberie.

Pridajte komentár