Renault údajne pracuje na 5-miestnom elektromobile za 8 500 $

1

Automobilka Renault hľadá cestu k výrobe lacného elektromobilu. V tejto súvislosti sa hovorí o elektrifikácii malého „crossover“ modelu Kwid, ktorý by mal byť dostupný za skutočne ľudovú cenu.

Renault Kwid s 0,8-litrovým spaľovacím motorom je jedným z najlacnejších automobilov na indickom trhu. Jedná sa o malý 5-miestny „crossover“ so svetlou výškou 18 cm, rázvorom 2 422 mm a rozmermi 3 679 x 1 579 x 1 513 mm (dĺžka x šírka x výška). Vychádza z 1. generácie Dacie Sandero a jeho cena začína v prepočte na sume 3 300 €.

5-miestny crossover v cene modelu Twizy

Zdá sa tak, že Renault Kwid je naozaj vhodným základom pre lacný elektromobil francúzskej automobilky. Aj vďaka dostupným čínskym batériám by mal stáť elektrický Kwid okolo 8 500 $ (7 300 €). Za takúto sumu sa pritom predáva 2-miestne miniatúrne „e-vozítko“ Renault Twizy, v prípade ktorého si ale musíte priplatiť napríklad za dvere.

Renault Kwid „Z.E.“ by mal ísť do predaja údajne za 12 až 18 mesiacov. Nakoľko sa jedná zatiaľ o neoficiálne informácie, nie je zatiaľ známe, na ktorých trhoch bude dostupný. Očakáva sa však, že sa dostane zrejme len do rozvojových krajín ako India, Brazília a niektorých štátov Stredného východu.

Ďalšie chystané lacné elektromobily

Aby nám nebolo ľúto, spomenieme si ďalšie pripravované cenovo dostupné elektromobily, ku ktorým by sa mohli dostať aj slovenskí zákazníci, a to:

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Spoločnosť Kalašnikov ide po Tesle. Predstavila elektromobil na báze “Moskviča”
Opel predstavil elektrický koncept, ktorý by mohol ísť do výroby budúci rok
Mercedes-Benz predstavil elektrickú “retro-futuro” šialenosť na 4 kolesách

Zdroj: Insideevs, titulná fotografia: Renault

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. Cena pod 10 000 eur výrazne rozbehne predaj elektromobilov a odsunie respektíve prinúti drahé stredne velké elektromobily zmeniť cenovú politiku a tak nepriamo urýchli vývoj elektromobilov.Ale neviem,či to príde tak skoro!?

Pridajte komentár