Nové detaily o cenovo dostupnom elektrickom mini-SUV Renault K-ZE

0

Automobilka Renault nedávno predstavila nový elektrický model Renault K-ZE. Pri tejto príležitosti nám však „zabudla“ prezradiť niektoré elementárne špecifikácie. Tie sa tak dozvedáme až teraz.

Malé elektrické SUV Renault K-ZE bolo vyvíjané s dôrazom na čo najnižšiu cenu. Z tohto dôvodu vyrástlo na platforme modelu Dacia Sandero, pričom Renault zdvihol jej svetlú výšku (150 mm), čím z neho urobil „mestské SUV“, resp. skôr crossover.

Ešte pred predstavením svojho nového elektromobilu segmentu A, Renault avizoval, že ponúkne dojazd 250 km podľa zastralej “optimistickej” normy NEDC, čo by malo v reálnej premávke znamenať cca 190 km. Kapacita batérie však bola doteraz záhadou.

Batéria a výkon

Automobilwoche aktuálne informuje, že vozidlo disponuje batériou s kapacitou 27 kWh. Tá sa má nabiť z 0 na 80 % za 50 minút (rýchlonabíjačka neznámeho výkonu). Spoznali sme tiež výkon, dynamické parametre aj dĺžku elektromobilu. Jeho výkon dosahuje 33 kW (45 koní), vďaka čomu zvládne maximálnu rýchlosť 105 km/h.

Na dĺžku meria niečo málo cez 3,7 metra, takže manévrovanie v meste by malo byť bezproblémové. Renault K-ZE pritom ponúkne rázvor 2 423 mm, 5 miest na sedenie a batožinový priestor o objeme 300 litrov.

Napriek tomu, že bola novinka od Renault vyvinutá v Číne, kde sa bude aj vyrábať, pričom tu bude zahájený aj predaj, ide o globálny model. „Automobil je určený pre svetový trh a môže byť v krátkom čase dodávaný do Európy, a to len s malým počtom zmien,“ povedal šéf marketingu Renault, Guillaume Sicard.

Cenová vojna

Renault K-ZE sa má začať predávať v druhej polovici roka, pričom má vstúpiť v rámci čínskeho trhu do cenovej vojny. Sicard hovorí, že jeho cena má konkurovať domácim modelom. To by malo znamenať, že po odpočítaní dotácií vyjde na menej ako 10 000 €. V základnej výbave pritom nájdeme napríklad klimatizáciu, dotykový displej, či pripojenie k internetu.

Zdroj titulnej fotografie: Renault

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Renault chystá cenovo dostupného konkurenta Nissanu Leaf
Renault Zoe II: Nová generácia má ponúknuť množstvo vylepšení
Renault chystá elektrické SUV veľkosti modelu Kadjar s dobrým dojazdom

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár