Renault predstavil „elektromobil pre dobrodruhov a športových nadšencov“

3

Renault Hippie Caviar Motel je plne elektrickým „showcar“ na voľný čas. Tento druh vozidiel zdá sa začína zažívať rozmach a stáva sa aj súčasťou produktovej stratégie automobilky Renault.

Automobily prispôsobené tráveniu času v prírode či podpore rôznych športových aktivít sú tu s nami už pomerne dlhú dobu a majú svoje miesto aj v portfóliách viacerých tradičných automobiliek. Nemôže preto prekvapiť, že tieto „voľnočasové“ vozidlá sa dočkali elektrifikácie.

No a tento druh áut neignoruje ani Renault, ktorý napríklad minulý rok predstavil predvádzacie vozidlo na úrovni „5-hviezdičkového hotela“ Hippie Caviar Hotel na báze modelu Trafic a takisto uviedol na trh model Trafic SpaceNomad.

Francúzi aktuálne uvádzajú, že prechádzajú k druhému dejstvu svojej produktovej stratégie pre vozidlá na voľný čas. A to vďaka predvádzaciemu vozidlu Hippie Caviar Motel na báze úplne nového elektromobilu Kangoo L2 E-Tech Electric.

O tomto modeli pritom Renault hovorí, že „je pojazdným, všestranným a svižným útočiskom pre dobrodruhov a športových nadšencov, ktorí majú radi otvorené priestranstvá a vzrušenie“. A má byť „navrhnutý ako základný tábor, ktorý je možné bez námahy presúvať z jedného miesta na druhé“.

Známe špecifikácie

Pri presunoch na dlhšie vzdialenosti bude zrejme potrebné starostlivejšie plánovanie, keďže vozidlo ponúka dojazd okolo 285 km a podporuje maximálny nabíjací výkon 80 kW. Za 30 min nabíjania má byť pritom možné získať dojazd 170 km (zrejme za ideálnych podmienok). Batéria vozidla má dnes už podpriemernú kapacitu 45 kWh a elektromotor disponuje výkonom 90 kW.

V prípade tohto druhu vozidla neprekvapia viaceré „inteligentné“ úložné priestory (v rámci interiéru aj exteriéru) či lavica, ktorú je možné premeniť na lôžko. No a Renault si dáva záležať aj na uhlíkovej stope použitých materiálov, ktoré sú vo viacerých prípadoch recyklovateľné. Napríklad odkladacie priestory a podlaha vozidla sú vyrobené z recyklovaných pneumatík a korku.

Viac o elektromobile Renault Hippie Caviar Motel na báze modelu Kangoo L2 E-Tech Electric by sme sa mali dozvedieť 19. septembra, kedy zažije premiéru v rámci podujatia IAA Transportation 2022 v Hannoveri.

Zdroj: Renault

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Ako je to so životnosťou batérií Renaultu Zoe podľa výrobcu?
Škoda premenila elektromobil Enyaq na kempingové vozidlo „FestEVal“
Renault predstavil koncepčný elektromobil Scenic s vodíkovým „predlžovačom dojazdu“

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

  1. Mám pocit, že sa naše automobilky rozptylujú na rôznych účelových projektoch, namiesto toho, aby venovali oveľa viac úsilia na výrobu dostatku BEV hlavného prúdu za lepšie ceny ! ….

    • Kedysi dávno sme mali Renault Scénic druhej generácie,, čo sa týka poruchovosti a servisu to bolo skutočne auto pre dobrodruhov a športových nadšencov chôdze

Pridajte komentár