Renault chystá cenovo dostupného konkurenta Nissanu Leaf

1

Renault sa chystá podporiť model Zoe ďalšími dvoma elektromobilmi, ktoré sa zaradia o segment nižšie a vyššie. Dočkáme sa tak malého metského, ako aj kompaktného elektrického vozidla. Kompakt sa pritom postaví „aliančnému“ modelu Nissan Leaf.

Šéf programu elektrických vozidiel automobilky Renault, Eric Feunteun, sa pre Autoexpress rozhovoril o pripravovaných elektromobiloch značky. Tie majú pomôcť francúzskej automobilke s naplnením plánu, ktorého cieľom je portfólio s 8 elektromobilmi, a to do roku 2022.

Renault má aktuálne vo svojej ponuke 4 elektromobily, a to Zoe, Twizy, Kangoo Z.E. a Master Z.E. Na Slovensku je však dostupný len hatchback segmentu B, Renault Zoe. A práve tento model doplnia z „oboch strán“ nové osobné elektromobily.

Dôležité je správne načasovanie

„Budeme pokračovať v segmente B (nová generácia Zoe). Je to náš najsilnejší segment, pričom ten je srdcom európskeho trhu. Potom chceme ísť v rámci segmentu dole aj hore, tzn. C segment. Tým zvýšime naše pokrytie. Našou hlavnou myšlienkou je priniesť vozidlá v správnom čase,“ hovorí Feunteun.

Feunteun zdôraznil, že Renault uvedie na trh elektromobil segmentu C, t.j. nižšej strednej triedy, s väčšou batériou. Avšak v správnom čase, aby mohli zabezpečiť konkurencieschopnú ponuku. Z tohto dôvodu neočakáva, že konkurent modelu Nissan Leaf príde na trh do roku 2022.

Tieto slová naznačujú, že kompaktný hatchback od Renault by mohol disponovať batériou s kapacitou okolo 60 kWh, pričom bude podstatne cenovo dostupnejší ako aliančný Leaf e+ (60 kWh batéria), ktorého cena u nás začína na sume 45 200 € (v najvyššom a zároveň jedinom stupni výbavy Tekna).

Aliančná platforma

Kompaktný elektrický Renault vyrastie na novej spoločnej platforme aliancie Renault-Nissan-Mitsubishi, ktorá bola navrhnuté špeciálne pre elektromobily. Vďaka nej má hatchback ponúknuť vnútorný priestor na úrovni o triedu väčších vozidiel.

Nový elektromobil od Renault by mal disponovať reálnym dojazdom cez 400 km. Čo sa týka dizajnu, vychádzať by mohol z konceptu Renault Symbioz (vid fotografie v článku).

Zdroj titulnej ilustračnej fotografie (koncept Renault Symbioz): Renault

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Renault chystá elektrické SUV veľkosti modelu Kadjar s dobrým dojazdom
Prekvapenie: Renault predstavil v Paríži cenovo dostupné elektrické SUV
Nový Renault Zoe 2 by mohol disponovať až 61 kWh batériou

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. Renault Zoe stojí vyše 30 tisíc EUR! To má byť auto v segmente B?
    Veď toľko stojí Škoda Superb. A jej elektrická verzia má byť o 10% drahšia.

Pridajte komentár