Renault chystá väčší elektromobil, ktorý by „mohol konkurovať Tesle“

3

Renault patrí k najväčším európskym predajcom elektromobilov, a to najmä vďaka modelu Zoe. Pre rastúcu konkurenciu a nové emisné normy však ponúkne v oblasti e-mobility podstatne viac. Chystá preto „väčší elektromobil“, ktorý nebude ani zďaleka jeho jediným novým e-modelom.

Portál Autonews, ktorý priniesol vyjadrenia riaditeľa sekcie elektrických vozidiel značky Renault, Emmanuela Bouviera, uvádza, že francúzska automobilka plánuje elektromobil, ktorý bude väčší ako model Zoe a ktorý by mohol konkurovať modelom Tesla Model 3 a Volkswagen ID.3.

E-model v každom segmente

Spomínaný model by pritom mohol byť vyrobený na spoločnej platforme vyvinutej spolu s aliančnými partnermi Nissan a Mitsubishi. To však nebude zo strany Renaultu v oblasti elektromobility zďaleka všetko.

„Pracujeme na rozširovaní nášho portfólia, aby sme pokryli elektrickými vozidlami všetky segmenty. Je príliš skoro hovoriť o tom, či budeme konkurovať Tesle, ale každopádne plánujeme pokryť väčší podiel trhu,“ povedal Bouvier.

Aj menší „lacný“ elektromobil

Dodal, že Renault uvedie budúci rok na trh novú verziu modelu Zoe s väčším dojazdom, pričom pracuje aj na lacnejšom elektromobile. Tým mohol mať na mysli model, o ktorom hovoril minulý mesiac šéf značky Thierry Bolloré. Ten by mal stáť 10 000 €, pričom na európsky trh by mal doraziť podstatne skôr ako za 5 rokov.

Bouvier tiež povedal, že ako základ pre cenovo dostupný európsky elektromobil by mohli použiť lacný model, ktorý navrhli pre Čínu. A to Renault K-ZE, ktorý začína po prepočte na sume nižšej ako 8 000 €. V nedávnej minulosti sa pritom Renault vyjadril, že ide o globálny model, takže je teoreticky možné, že model K-ZE len prispôsobí normám, ktoré vyžaduje EÚ.

Riaditeľ sekcie elektrických vozidiel značky Renault, taktiež uviedol, že očakáva veľký dopyt po novom elektromobile Renault Zoe „za 24 000 €“. A dodal, že do roku 2022 chcú mať vo svojom portfóliu až 8 elektrických modelov.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Renault spustil predaj lacného elektrického „mini-SUV“ na prvom trhu
Uniknutý dokument prezrádza, že Renault chystá elektrické SUV a Twingo
O „slovenský“ elektromobil Peugeot e-208 je nečakane veľký záujem

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

 1. Hlavne by sa už mohlo prejsť zo sľubov k realizácii..lebo ten K-ZE už ukazujú aspoň 2 roky a nechce sa mi veriť, že by sa ho sem z tej čínskej fabriky neoplatilo voziť za 2 tisícky navyše.. Ale je pravda, že v Číne sú menej prísne bezp.normy..no i pri modifikácii by snáď kľudne mohlo stať do 12-13tis v EÚ. Čo tomu asi tak bráni, netušíte?

 2. Sú to vyššie záujmy, o ktorých ani netušíme.
  Voľakedy pri nadúrode jabĺk sa jabĺčka hádzali do mora, aby sa udržala ich cena a nešla dole.
  Môžu v tom byť rôzne záujmy, obchodné vojny, resp. snaha zabrániť obchodným vojnám…
  Môže v tom byť rozdelenie trhov medzi veľmoci, alebo?
  Alebo niečo úplne iné?

 3. Na co tak velký auto s kterým skoro nikde nezaparkuji.
  Místo toho raději dvě elektro Fabie s větším dojezdem a do kufru platební kartu.

Pridajte komentár