Reebok chce premeniť čerpacie stanice na telocvične, v ktorých budú ľudia generovať energiu pre elektromobily

0

Spoločnosť Reebok má skvelý nápad, ktorý počíta s hodnotným využitím opustených čerpacích staníc po rozmachu elektromobility. Tie chce premeniť na fitness centrá, ktoré budú ponúkať aj zdravé jedlo a možnosti meditácie. Nabíjanie elektrických vozidiel bude samozrejmosťou, pričom sa bude využívať aj energia, ktorú vyprodukujú zákazníci počas cvičenia.

Reebok si uvedomuje, že rozmach elektromobility prinesie množstvo opustených čerpacích staníc, ktoré sú veľmi dobre situované. V závislosti od ich veľkosti a umiestnenia ich plánuje premeniť na 3 rôzne typy tzv. Fitness Hubov. V nich budú môcť ľudia posilňovať svoje fyzické aj duševné zdravie. A to napríklad prostredníctvom cvičenia, meditácie či zdravého stravovania.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla urobí z 50 000 domácností najväčšiu virtuálnu elektráreň na svete
Exkluzívne: Vynálezca Alexander Kaliský sa s nami podelil o svoj koncept trvalo udržateľnej dopravy

3 formy Fitness centier

The Network (Sieť)
Tieto stanice budú tvoriť energetickú sieť budúcnosti. Umiestnené budú v rámci medzištátnych uzlov, kde bude možné nabíjať elektrické vozidlá aj vďaka energii vyprodukovanej cvičením spinningu, boxu, crossfitu, behu a Les Mills.

reebok the network

The Oasis (Oáza)
Na tzv. Oázy sa prebudujú väčšie čerpacie stanice, ktoré sú situované popri diaľniciach lokálneho významu. Tie sa budú využívať na nabíjanie vozidiel a aj ako zóny fyzického a duševného odpočinku. Ponúkať sa v nich bude zdravé jedlo z bio-fariem a džúsy. Dostupná bude aj možnosť meditácie a cvičenia jogy.

reebok the oasis

The Community Corner (Komunitné centrum)
Komunitné centrá na čerpačkách sitovaných v mestách budú kreovať zdravý životný štýl ich obyvateľov. Dostupné tu bude samozrejme aj nabíjanie vozidiel. Miestnosti, ktoré slúžili na servisné práce sa premenia na triedy, v ktorých sa budú konať kurzy zdravej výživy. Kurzy Crosfitu a Spinningu sa zas môžu uskutočňovať v tzv. pop-up vozidlách, podľa potreby. K dispozícii bude aj miestna zdravá strava.

reebok the community corner

Skvelá myšlienka, čo poviete?

Zdroj: Reebok

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár